V sobotu skončil velmi nabitý program campu elitních týmů klubu, který se konal v Křenovicích. Na všechny čekaly těžké podmínky, s teplotou přes 30 stupňů. Od středy makali hráčky a hráči kromě sportovní haly, také na venkovním fitness hřišti, nebo cvičili jógu. Všichni bojovali o poslední místa na soupiskách svých kategorií. Akci týmy zakončily přátelskými utkáními.

Po středečním volnějším programu, kde účastníky čekal pouze trénink v hale, tak ve čtvrtek to vypuklo naplno. S celodenním občerstvovacím režimem, kde kromě pití, čekaly velmi oblíbené tyčinky Corny, nebo banány, hrozny. Týmy se přesouvaly z jednoho tréninkového stanoviště na druhé, potily jedno tričko za druhým a všichni se pomalu již viděli v postelích.

Pátek začal snídaní již v 7 hodin. Náročný den byl v odpoledních hodinách ukončen představením velmi širokého sortimentu partnera klubu, florbalovou značkou Fatpipe. Většina účastníků si neváhala vyzkoušet jejich hokejky rovnou v akci.

Poslední den již účastníky čekal jen kratší dopolední trénink v hale a odpoledne série přátelských utkání. „Velmi si ceníme, že klub Zlín Lions přijal nabídku na přátelská utkání juniorů a mužů. V práci s mládeži totiž předvádí super práci. Z toho těží jejich elitní družstvo mužů, které pomalu stoupá ligovými tabulka výše“, říká k soupeři sekretář klubu Milan Veselý.

Ženské družstvo nakonec nastoupilo proti složenému výběru veteránů, žen B a mužů D, což ovšem na kvalitě utkání nebylo vůbec poznat. Hráčky makaly z posledních sil.

Camp nám splnil, co měl. Jak jsme si to naplánovali, tak se to stalo. Ale není samozřejmostí, od trenérů, celého výboru klubu, přes jídlo až po správce haly v Křenovicích, vše klaplo, jak mělo“ ohlédne se nazpět předseda klubu Jakub Gremmel.  

Velmi těžké podmínky měli kondiční trenéři Honza Komínek a Janča Chludilová, za což si zaslouží obrovské poděkovaní. Podávali neuvěřitelné výkony v tom teplu. Měli skvělé tréninky v úžasném tempu, navíc žádná skupina nebyla jednoduchá. Na takové tréninky je skupina (20 lidí) na trenéra moc, a za druhé naše hráčky a hráči si na takový typ tréninků zvykají, takže trenéři museli mít obrovskou trpělivost. Závěrem Kuba Gremmel dodává: „Poslední díky patří organizátorům, protože celý výbor našeho klubu pomáhal, hlavně náš sekretář Milda Veselý, organizoval, trénoval, pískal, dokumentoval, prostě všechno. Těžko se mi na otázku “jaký byl Camp” odpovídá jako hráči, protože vím, co za tím bylo práce. Nicméně jako předseda jsem více jak spokojený. Určitě jsem zvědavý na zpětnou vazbu od trenérů a hráčů, ať víme, jestli do budoucna takovou akci opakovat. Ale už teď vím, že podobnou akci chci udělat pro naši mládež příští rok.“ 😉

Hodnocení několika účastníků campu:

Ondřej Frank: „Camp se mi hodně líbil. Program byl velice pestrý a náročný. Věřím, že nám všem se na campu něco podařilo zlepšit, a v sezóně nám to určitě pomůže. Těším se na další ročník.

Jiří Piše: “Soustředění bylo od prvního až do posledního dne ve vysokém tempu. Všechny důležité části fyzické, herní přípravy, jako jsou posilování, strečink (power jóga), taktika a v neposlední řadě trénink v hale, byly vedeny pod dohledem zkušených trenérů. Odměnou a třešničkou na dortu bylo, kvalitně odehrané přátelské utkání s Zlín Lions, kde v novém rozestavení, s novými hráči, jsme dokázali soupeře překvapit, přehrát, porazit. Po tomto historicky prvním campu FbC Aligators mohu tvrdit, že camp byl na kvalitní úrovni srovnatelné s campy profesionálních klubů. “ 

Lukáš Gregr: „Kemp byl naprosto perfektní a všem kdo se o to zasloužili patří obrovské DÍKY! Pro nás hráče to byly 4 náročné dny, které každý z nás maximálně odmakal a za toto je potřeba také všem hráčům poděkovat! Bez toho by kemp nedával smysl. Tréninky byly pestré a perfektně připravené a věřím, že pokud budeme v nastoleném tempu a nasazení pokračovat, tak bude pro všechny oddíly sezóna úspěšná. Obrovský přínos měl kemp i na celkovou atmosféru v klubu, kdy pomohl lépe zapadnout nově příchozím hráčům do jednotlivých týmů a prohloubit vztahy mezi našimi elitními týmy. Kemp jsme se všichni užili a věřím, že to nebude poslední akce tohoto typu v našem klubu!“ 

Veronika Králová: „Kemp se mi opravdu líbil. Některé dny byly díky plnému a náročnému programu vysilující, ale kvůli nim jsme se mohli zlepšit ve spoustě věcí a seznámit se s dalšími milovníky florbalu našeho klubu.“ 

Tereza Baranová: „První ročník kempu je za námi, a za ženskou část můžu říct, že se jednalo o velmi povedenou akci a skvělou přípravu na sezónu. Splnila všechna očekávání, se kterými jsme do toho šli. Mohli jsme si ujasnit taktiku, kterou si dále vyzkoušet na herním tréninku, máknout si na silovém tréninku, ale také stmelit kolektiv a poznat se navzájem s mužskou částí klubu. Tímto všem děkuji za účast, pořadatelům za pevné nervy a přeji dobrý vstup do sezóny.“ 

Jiří Bašta: „Kemp hodnotím jako velmi vydařenou akci. Všechny aktivity byly zábavné a věřím, že veškeré úsilí se zúročí v nadcházející sezóně. Navíc se velmi příjemně stmelily veškeré týmy.“