Po tvrdé a fyzicky náročné letní přípravě, se elitní tým mužů „posunul“ k hokejkám. A začal velmi zostra! Než tým stihnul první herní trénink, už je čekal přátelák proti soupeřům z Telnice, která nastupuje ve stejné soutěži.

Utkání to bylo složité. „Včera za náš tým nastoupilo plno nových tváří, více než 50 procent“, říká hlavní trenér Pavel Volek. Od začátku měl soupeř převahu, naše mužstvo mělo minimálně počet zakončení. Bylo vidět, že na straně Telnice běhalo velké množství hráčů se zkušenosti z těžkých utkání. Náš tým byl velmi mladý.

Přesto podle trenéra byla taktika jasná. „Do zápasu jsme šli s tím, že chceme držet míček na svých hokejkách. Bohužel se nám tato nastavená taktika nedařila. Spousta ztracených míčků vedlo k tomu, že jsme se dostávali pod tlak.

Jedním z nových tváří byl David Šumberák, který ale byl před mnoha lety u vzniku názvu Aligators! K zápasu říká: „Je tady spoustu nových kluků, já i spousta mladých. Všichni se ale už známe z kondičních tréninků. Sehráváme se, zkoušíme různé taktiky, pro někoho je to nový, pro někoho staronový. Zítra trénink se zpětnou vazbou od trenéra a ve čtvrtek další přátelák.“

Další zápas odehrají muži ve čtvrtek 9.8. od 19 hodin v SH Maloměřicích proti FBŠ Hattrick Brno.