V Praze Kunraticích se uskutečnilo 8.6.- 10.6. 2018 neoficiální mistrovství ČR ve florbale starších žákyň na které bylo pozváno i družstvo našich holek. Vzhledem k týmům které tam byly to byla pro nás možnost si zahrát s opravdu nejlepšími týmy v této kategorii v rámci celého Česka, vždyť kromě nás a Litvínova jsou to všechno kluby kde se hraje ženská extraliga.

Vzhledem k pár absencím jsme do Prahy odjeli i se 3 zapůjčenými hráčkami (2 z Brodu a 1 ze Zlína) které nám v této konkurenci ohromně pomohly. Ve skupině jsme narazili na Liberec, Ostravu, Bohemians a Tatran Střešovice. Hned první páteční zápas jsme sehráli s FbC Liberec, asi k překvapení všech jsme tento zápas zvládli a líp to ani začít nemohlo, vyhráli jsme 2:0. To nás dost uklidnilo, holky si začaly věřit, že by to snad nemuselo dopadnout špatně. I přes večerní prohru 0:3 s FBC Ostrava a další prohru v sobotu ráno 0:4 s FBŠ Bohemians, mimochodem oba budoucí finalisté mistrovství (ostudu jsme v těchto dvou zápasech i přes nulu na naší straně neudělali), holky předváděly pěkný a hlavně bojovný florbal. V posledním zápase ve skupině se nám splnilo veliké přání a tím bylo třetí místo ve skupině – podařilo se nám porazit silný Tatran Střešovice (Tatran nakonec získal bronz) po vynikajícím výkonu 4:3, to by jeden z nejpřekvapivějších sobotních výsledků. A to nám zajistilo pro čtvrtfinále známého soupeře – holky ze Znojma. Naše čtvrtfinále bylo posledním sobotním zápasem se začátkem v půl osmé večer, možná i to mohlo mít malinko vliv na únavu, protože v sobotu jsme hráli zároveň i první zápas hned v 8 ráno (budíček 6:30) takže po celém dnu už toho holky měly dost. Se Znojmem jsme měli špatný nástup do utkání, hned v první minutě jsme dostali branku. Celý zápas byl velice vyrovnaný, stav 2:1 pro Znojmo byl prakticky po celý zápas, na obou stranách bylo hodně šancí, vyrovnání bylo blízko, protože i holky ze Znojma se s blížícím se koncem začaly bát o výsledek. Gól na 3:1 při našem tlaku asi čtyři minuty před koncem nás ale definitivně zlomil. To nás poslalo do skupiny o 5-8 místo kde jsme v neděli dopoledne nastoupili proti Litvínovu. Tam jsme na západočešky vletěli zase my a v čase 1:01 dali první gól, ten byl nakonec rozhodující protože utkání skončilo fotbalově 1:0, obrovská radost.  A čekal nás už jen poslední zápas o 5.místo proti Chodovu. Tam už opravdu síly chyběly, zahrály si všechny holky, prohra 7:0 na závěr nám ale dojem a náladu nezkazila.

Celkovým vítězem se staly hráčky Bohemians po finálové výhře nad Ostravou, třetí místo bral Tatran Střešovice. Konečné 6.místo považuju za veliký úspěch, v sestavě mimo jiné s polovinou letos ještě mladších žákyň holky v Praze zanechaly výborný dojem, turnaj jsme zakončili s bilancí 3 výhry, 4 prohry, všichni v Praze už ví že Aligators florbal umí a že i týmy z velkých měst si na nás musí dávat pozorJ, třeba se díky tomu dočkáme pozvánky příští rok zase. Díky všem holkám za obrovskou bojovnost, za celkový přístup, bezproblémové chování všech holek po celé tři dny!!!

Sestava:

Eva Kulíšková – Julie Gorbačova, Nikola Heralová (hostování na sezónu 18/19 ze Židenic), Anna Machálková, Barbora Machálková, Veronika Machálková, Anna Sigmundová, Natálie Adamcová, Barbora Klacková (Zlín), Blanka Gajdošová (Uh.Brod), Tereza Smetanová (Uh.Brod), Veronika Danielová, Kristýna Vaňková, Karolína Lužová

Výsledky:

FbC Aligators – FBC Liberec                        2:0

FbC Aligators – FBC Ostrava                       0:3

FbC Aligators – FBŠ Bohemians                 0:4

FbC Aligators – Tatran Střešovice              4:3

FbC Aligators – TJ Znojmo                           1:3

FbC Aligators – SK Bivoj Litvínov                1:0

FbC Aligators – Fatpipe Florbal Chodov    0:7

 

Radim Machálek