Dne 21.4.2018 proběhl mimo ligový turnaj v Koryčanech, kam jsme přihlásili náš tým do 2.kategorie 6.-9. třída. Na turnaji celý den panovala dobrá nálada, sranda, smích a když se něco pokazilo, tak nikdo nikomu nenadával, ale navzájem si hráči poradili. Na zápas jsme vzali i 2 kluky ze 4.třídy za odměnu, že celý rok makají. Nevadilo, že budeme mít mladší hráče, ale bylo nám jasné, že v ostatních týmech to tak nebude. První zápas se kluci protihráčů báli, protože protihráči byli 2x větší než oni, ale nebyli sami i pro starší to byl těžký zápas v kterém každý něco pokazil. I když zápas proti Újezd Brno skončil prohrou 4:2, tak jsme si z něj všichni něco odnesli. V druhém zápase byli protihráči ještě větší než v předešlém, ale věděli jsme, že není důvod se jich bát! Do všeho jsme šli na plno a zápas byl o dost lepší, než ten první, ale bohužel to nestačilo a zápas proti Koryčanům A dopadl prohrou 4:0, protože nás protihráči nepustili ke střele.  V posledním zápase nebylo slov! Zápas proti Koryčanům B se povedl a skončil výhrou 3:1. Jak se říká: ,,To nejlepší nakonec!”. Celý den v každém zápase nás držel náš výborný gólman Tomáš Fryč, který z brány hráče podporoval. Taky nesmíme zapomenout zmínit pana Baštu, který jel s námi, jako dozor a ,,trenér” na turnaj a bavil nás celý den svými srandovními řečmi, takže mu moc děkujeme. Ze zápasu jsme si dovezli medaile, pohár za 3.místo a hlavně spoustu nezapomenutelnych zažitků!

Soupiska hráčů: Denisa Tůmová #49, Karolína Kohoutková #39, Jiří Bašta #84, Kristýna Vaňková #31, Vít Jakubčík #3, Vojtěch Procházka #80, Matyáš Dufek #21 + Tomáš Fryč

Komentář gólmana Tomáše Fryče: ,,Už při prvním zápase byl vidět věkový a výškový rozdíl mezi soupeři a mladšími spoluhráči. Ti se ze začátku báli, ale od druhé poloviny z nich strach opadl a nebáli se jít do soubojů naplno.  Do druhého zápasu  jsme šli s plným nasazením i skvělou náladou. Všichni jsme se zlepšovali s každou sekundou utkání. Bohužel snaha nestačila a prohráli jsme i druhý zápas. To ovšem znovu nezkazilo náladu a s humorem trenéra Jiřího Bašty jsem přečkali do posledního zápasu. Do posledního zápasu jsme šli s pohodou. Zápas jsme ovládali již od začátku a díky parádní brance Vítka Jakubčíka a dvěma brankami Denisy Tůmové jsme jasně vyhráli. Chtěl bych týmu poděkovat za skvělý  turnaj a hlavně pochválit nejmladší účastníky našeho týmu Vítka Jakubčíka a Matyáše Dufka.”

Komentář hráčky Denisy Tůmové #49: ,,Byl to můj nejlepší turnaj v sezóně, byli tam samí super lidi, kteří mě chválili a když jsem něco pokazila a byla jsem na sebe naštvaná, tak mi všichni řekli, že to nevadí. Super bylo, že s námi jel pan Bašta, který nám neustále dodával energii. Hned při nástupu, když jsem uviděla protihráče, jak jsou o 3 hlavy vyšší než já, tak jsem se zhrozila, že to nezvládnu, ale nakonec díky dobrému kolektivu všechno bylo fajn.”

Komentář hráčky Karolína Kohoutkové #39: ,,První zápas byl takový, že jsme nebyli moc aktivní vepředu, druhej byl lepší, ale nedokázali jsme vstřelit gól, no a v posledním byl od nás všech podán nejlepší výkon, a prostě jsme se celej turnaj zápas od zápasu zlepšovali, i i když se ze začátku malý, těch větších báli, ale pak to z nich spadlo a speciální pochvala trenérovi, který to s námi zvládl a udržoval skvělou náladu, i po dvou prohraných zápasech.”

Komentář hráče Jiřího Bašty #84: ,,Na turnaj jsme přijeli s úmyslem užít si ho a nasbírat cenné zkušenosti. Což se povedlo a jako bonus jsme přivezli trofej za krásné 3. místo. Největší pochvala patří klukům ze 4.třídy, kteří i přes velké obtíže překonali výškový rozdíl a nakonec se postavili soupeřům s velkým odhodláním.”

Komentář hráčky Kristýny Vaňkové #31: ,,Hned při příjezdu panovala skvělá nálada, kterou nám neskazila ani první prohra. Druhý zápas byl již o poznání vyrovnajější, ale bohužel také skončil prohrou. Naši nejmladší hráči si stihli alespoň trošku zvyknout na hru s o dost staršími a většímy protihráči a ostatním se vedlo také o něco lépe. Výhra v posledním zápase nám zajistila 3. místo.Všem hráčům i našemu provizornímu ,, trenérovi “ moc děkuji za společně krásně strávené sobotní dopoledne a odpoledne.”

Komentář hráče Vítka Jakubčíka #3: ,,Ze začátku jsem měl trochu trému, ale všichni spoluhráči se ke mně chovali hezky, takže to ze mě brzo opadlo. Jsem rád, že jsem dostal možnost si zahrát s o dost staršími kluky, než jsem já, protože jsem se od nich toho hodně naučil. Dokonce se mi povedlo dát i gól, takže jsem měl radost. Turnaj jsem si strašně užil.”

Komentář hráče Matyáše Dufka #21: ,,Byl to můj první zápas, co jsem hrál se staršími kluky. V prvním zápase jsem měl hroznou trému a hrozně jsem se bál, že mi budou nadávat, ale všichni na mě byli strašně hodní a nikdo mi nenadával, ale poradili mi, jak a co zlepšit. Byl to můj nejlepší turnaj v životě!”

Komentář hráče Vojty Procházky #80: ,,Turnaj jsem si strašně užil a překvapilo mě, že když jsem něco pokazil, tak mi nikdo nenadal, protože tam byli na mě všichni strašně hodní. Všichni mě povzbuzovali, ale nejlepší pocit jsem měl ze spolužačky Dendy,  protože mám pocit, že je na nás na všechny strašně hodná a dobře se mi s ní hraje.”

                                                                                                     Denisa Tůmová