Dne 8. 4. 2018 se starší žáci vydali Valtic na poslední turnaj Jihomoravského přeboru. V nominaci na utkání se kromě osvědčených hráčů objevil i nováček v našem týmu, brankář Petr Bureš z Kobylí, pro kterého to byly první turnaj v kariéře. Náš tým čekali poslední dva soupeři, se kterými jsme ještě neodehráli obě utkání – Orel Dolní Bojanovice a TJ Sokol Lanžhot.

V prvním zápase proti Orel Dolní Bojanovice bylo k vidění velké množství nepřesností, s čímž bylo spojeno malé množství zakončení. První třetinu jsme vyhráli 1:0 po brance Novotného. Následně soupeř převzal iniciativu jak herní, tak gólovou, ale nemohl odskočit o více než jednu branku. Nejprve vyrovnal a následně se ujal vedení 2:1. Na opětovný vyrovnaný stav stačilo pár vteřin Doupovci, který krásnou individuální akcí rozvlnil síť. Do konce 2. části jsme ještě jednou inkasovali. Do poslední třetiny jsme vstupovali s cílem rychle vyrovnat. Branku na 3:3 jsme dali až v 6. minutě, kdy se prosadil po chybě ve střídání hostujícího týmu Novák. Neuběhla ani minuta a soupeř opět vedl. Rozhodující pro konečný výsledek utkání bylo 9. minuta. Nejprve kapitán Dostál vyrovnal, a o necelou minutu později vstřelil vítězkou branku Adam Doupovec.

FbC Aligators Klobouky Bučovice vs. Orel Dolní Bojanovice 5:4 

Druhý zápas proti Lanžhotu jsme začali špatně. Neuběhla asi půl minuta, a už jsme prohrávali 1:0. Ve 4. minutě natáhl ke své obávané střele Novotný a trefil přesně na bližší tyč. 1:1. Do konce třetiny se soupeř ještě ujal vedení 2:1. Stejně jako soupeř v první třetině, jsme hned na začátku 2. třetiny ve 23 vteřině vyrovnali na 2:2 brankou Bašty. To byla na dlouho dobu poslední radost. Soupeř do konce 2. části vstřelil další 3 branky a ujal se vedení 5:2. Neuběhla ani minuta poslední části, a konečně jsme se radovali po brance Zbytka. Následně to šlo rychle, Doupovec, Tošer a bylo v čase 4:44 vyrovnáno na 5:5. Týmu se nadále dařilo, a po druhých brankách Tošera a Doupovce jsme na začátku 10. minuty vedli již 7:5. Soupeř ještě do konce třetiny v čase 10:55 snížil, ale vítězství jsme si již vzít nenechali.

FbC Aligators Klobouky Bučovice vs. TJ Sokol Lanžhot 7:6 

Komentář trenéra Tomáše Kaluse:

„Na zápas jsme přijeli v celku silné sestavě, doplněná mladšími hráči z Bučovic. V prvním zápas proti Dolním Bojanovicím, se stalo přesně to, co jsem očekával. Jednoduchá rozehrávka a rychlost soupeřů nám dělala veliký problém, ale ze všeho nejhorší byly naše individuální chyby. Časté ztráty míčků, nepřesné nahrávky, nedůraz nás dostali na konci druhé třetiny do velkých problémů.  Ve třetí třetině se však kluci vzchopili a začali hrát aspoň trošku koukatelnou hru. Nakonec díky individuálním akcím, se nám zápas povedlo otočit ve svůj prospěch. Druhý zápas byl úplně o něčem jiném. Soupeře z Lanžhotu, jsme po většinu hry kontrolovaly a tlačili na jejich polovině. A však z netrpělivosti, se soupeři dostali do několika protiútoků a vstřelili branky.  Kluci však nepolevili, a nakonec se jim ukázkovými góly nejdříve povedlo vyhrát. V zápas určitě opět nejslabší stránkou byla individuální hra, přihrávky a postupný útok. Musím však hráče pochválit za bojovný výkon a také za zlepšené třetí třetiny. Určitě si také pochvalu zaslouží mladší žáci z Bučovic, kteří parádně zapadli do týmu a přispěli k oběma vítězstvím.  Tím bych chtěl klukům poděkovat za sezonu a rozloučit se, ať se jim daří i v další sezoně.“