V neděli 8.4.2018 odcestovaly juniorky FbC Aligators Pozořice na poslední turnaj 2. ligy juniorek. V rámci nástavby o postup do play off se střetly s druhým týmem základní části Florbal Vsetín a s vítězem základní části FBC Ossiko Třinec. Tentokrát se povedlo přijet s deseti hráčkami do pole a gólmankou, z níž už jen čtyři byly věkově juniorky a sedm dorostenek.

   V prvním zápase se děvčata střetla se Vsetínem, se kterým celý zápas držela krok, dvakrát i dokonce vedla, ale v závěru bohužel chybělo trochu štěstí a lepší koncovka. Aligátorky nakonec zápas prohrály 4:5, ale nemají se za co stydět. Celý zápas bojovaly a předváděly skvělou hru. Odkaz na sestřih branek nebo celý zápas najdete níže.

    Ve druhém zápase proti Třinci držela naše děvčata krok se soupeřem jen první třetinu. Potom se projevila jak kvalita soupeře, tak únava dorostenek, které v sobotu odehrály dva zápasy v lize dorostenek. Holky ale bojovaly co mohly, ale skvělá hra soupeře, který za celou sezónu prohrál jen jednou, a to v prvním kole zrovna s Aligátorkami, jim toho moc nedovolila a zápas prohrály 1:7.

FbC Aligators Pozořice vs. Florbal Vsetín 4:5

branky (asistence): 06:56 Klára Jahodová (Veronika Muselíková), 18:03 Klára Jahodová (Monika Jahodová), 21:35 Monika Jahodová (Veronika Muselíková), 33:32 Kateřina Slezáková (Klára Jahodová)
Po třetinách: 1:1, 2:2, 1:2

FbC Aligators Pozořice vs. FBC Ossiko Třinec 1:7

branky (asistence): 38:42 Monika Jahodová (Klára Jahodová) Po třetinách: 0:1, 0:3, 1:3

Sestava:

brankářka – Spevárová Kristýna, 4 – Slezáková Kateřina, 2 – Čermáková Svatava, 3 – Devetterová Monika,       6 – Kohoutková Karolína, 9 – Jahodová Monika, 10 – Muselíková Veronika, 14 – Králová Veronika, 16 – Jahodová Klára, 20 – Terezie Klašková, 36 – Honková Lucie,

Slova trenéra Jaroslava Hály: „Celou ligu juniorek jsme letos pojali jako možnost nabrat dorostenkám více zkušeností v náročnější soutěži, než je liga dorostenek a pro juniorky možnost sehrát se pro první ligu žen. Trochu nás trápil nedostatek hráček na turnajích, což jsme časem vyřešili tím, že jsme dali šanci méně zkušeným hráčkám, které u nás hrají první sezónu a skvěle se zapojily do týmu. Celou sezónu hodnotím kladně, nejen že tato soutěž splnila svůj účel, ale i konečné páté místo z deseti účastníků, s týmem především dorostenek a méně zkušených hráček je úspěchem. Děkuji hráčkám za skvělou sezónu a v té další jim přeji   hodně úspěchů pod vedením nového trenéra.“

Sestřih tří našich branek:

Záznam celého zápasu: