V Hodoníně se v neděli 25.3. odehrály další kola jihomoravské ligy dorostenců. Naši mladíci nejdříve změřili síly s Hattrickem Brno B a poté s Mikulovem.

První utkání se odehrálo ve vyšším tempu, které nám ze začátku vyhovovalo, neboť jsme se zásluhou Radka Pučálky a Jirky Šubíka dostali do vedení 2:0. Druhá třetina se nám již povedla méně. Soupeř nejprve snížil na 1:2 a i když nám Luboš Dostál znovu zajistil dvougólové vedení povedenou střelou, podařilo se Hattricku do konce třetiny vyrovnat na 3:3. Závěrečná třetina začala naším špatným střídáním, kterého soupeř využil a dostal se poprvé v zápase do vedení. Přestože se nám pak podařilo skóre utkání otočit, tak se Brnu vždy podařilo vyrovnat. Hodně bolestivé pak bylo vyrovnání na konečných 6:6, které přišlo minutu před koncem po špatně zahrané standardce.

FbC Aligators – FBŠ Hattrick Brno 6:3 (2:0, 1:3, 3:3)

Branky a nahrávky: 7. Pučálka (Kalus), 10. Šubík (Kalus), 16. Dostál, 28. Kalus (Hladký), 36. Šubík (Kalus), 38. Šubík (Kalus)

Zápas číslo dva nepřinesl mnoho florbalové krásy. Bylo k vidění mnoho nepřesných nahrávek, zbytečných ztrát míčku a nepřesných střel. V utkání jsme opticky byli lepší než soupeř, ale na skóre to vidět nebylo. Po dvou třetinách byl stav 0:2 v náš neprospěch a my nedokázali najít recept na solidně chytajícího gólmana. Přestože jsme měli více střeleckých příležitostí, nedokázali jsme se prosadit ani z těch největších šancí. Střeleckou smůlu prolomil až osmé minutě třetí třetiny Jirka Šubík, když ze vzduchu trefil přihrávku Tomáše Kaluse z trestného úderu. Za půl minuty vyrovnal prudkou střelou pod břevno Martin Tošer a již to bylo veselejší. Výhru nám trefil a na konci pohledné akce byl Tomáš Kalus minutu a půl před koncem zápasu.

FbC Aligators – FRC Mikulov 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 35. Šubík (Kalus), 36. Tošer (Šubík), 38. Kalus (Šubík)