V sobotu 17.3. a v neděli 18.3.2018 odehrály ženy PRAMOS Šitbořice FbCAligators čtvrtfinálové zápasy v rámci play off 1. ligy žen proti Florbalové Akademii MB. Nechci teď podrobně popisovat zápasy, na to se můžete podívat ze záznamu, případně mrknout na sestřih branek, nebo jste jej viděli osobně. Spíš se zmíním o zázemí celé akce, jak sobotního zápasu v Mladé Boleslavi, tak nedělního v Křenovicích, ale i celého play off a vlastně celé sezóny žen.

V sobotu ráno odcestoval tým žen spolu s 23 fanoušky do Mladé Boleslavi, autobusem, který nám zajistila a zasponzorovala firma Autobusová Doprava Pavel Čech, které za to patří velký dík. Autobus začal svoji cestu v Šitbořicích v 11:30, kde nabral první hráčky a fanoušky. Postupně se zastávkami v Těšanech, Nesvačilce a Brně zaplnil autobus a ve výborné atmosféře, kterou vytvořili účastníci zájezdu, se vyrazilo na cestu. V Mladé Boleslavi vytvořili fanoušci skvělý kotel, který hnal naše děvčata vpřed. Holky se jim odvděčily pěkně dramatickým utkáním až do konce zápasu. A i když Aligátorky zápas prohrály, ocenili fanoušci při děkovačce hráčky potleskem. I přes prohru byla cestou zpět v autobusu příjemná atmosféra, třebaže postupně většina účastníků usnula. Jediný, kdo nemohl spát, byl pan Mátl, řidič našeho autobusu a otec jedné naší hráčky. Za silného větru, mírného sněžení a lehce klouzavé cesty nás bezpečně dopravil domů, za což mu patří veliký dík, zvláště proto, že jedinou jeho odměnou za cestu byl pohled na hru našich žen. Doufejme, že další sezónu bude podobných akcí víc.           

V neděli 18.3.2018 čekal naše ženy druhý zápas proti MB, tentokrát v Křenovicích. Ve slušně zaplněné hale díky 127 divákům byla skvělá atmosféra, která opět hnala hráčky kupředu. Holky to opravdu hnalo dopředu a s Florbalovou Akademií dlouho držely krok, ale bohužel i přes velký závěrečný tlak zápas prohrály. I tak opět diváci ocenili hráčky velkým aplausem, jelikož opravdu sehrály skvělé utkání a mohly ukončit sezónu s hlavou vztyčenou. Tou třešničkou na dortu této povedené akce byl výběr dobrovolného vstupného na Nelinku, trpící nemocí zvanou hydrocefalus. Na Nelinčiny rehabilitace se vybralo 7000 Kč, za což patří divákům dvojnásobný dík. Díky tomu celá tato akce dostala úplně jiný nádech a všichni účastníci odcházeli jako vítězové. Ještě je potřeba zmínit fair play čin jedné hráčky Mladé Boleslavi, která se za stavu 2:2 přiznala k ruce, díky čemuž nebyla uznána jejich branka. Je fajn, když člověk vidí, že sport může být fair play.

Komentář trenéra Jaroslava Hály: „Chtěl bych poděkovat všem hráčkám za skvělou sezónu, kterou zakončily s hlavou zdviženou. Holky, děkuji, a bylo mi ctí vás trénovat. Ale zvlášť bych rád poděkoval týmu pořadatelů, který se celou sezónu podílel na velmi kvalitním pořádání zápasů žen, které šlo svojí úrovní zápas od zápasu nahoru. Poslední zápas žen byl vyvrcholením jejich snažení a hlavně díky jim se celá akce povedla a i přes prohru můžeme hodnotit poslední čtvrtfinálový zápas jako velice úspěšný. Věřím, že příští sezónu se posuneme zase o něco dále, a to jak florbalově, tak i pořadatelsky, a když tento směr vzhůru udržíme pár let, jednou jistě naplníme novou Šitbořskou sportovní halu s kapacitou 500 diváků na první extraligový zápas našich žen :-).“

Florbalová Akademie MB – PRAMOS Šitbořice FbC Aligators 11:8

naše branky (asistence) vstřelily: 10:29 Monika Jahodová (Pavla Buráňová), 12:14 Klára Jahodová (Monika Jahodová), 13:04 Petra Drápalová (Veronika Martincová), 25:31 Kateřina Slezáková (Klára Jahodová), 39:41 Veronika Martincová (Pavla Manová), 47:00 Klára Jahodová (Kateřina Slezáková), 51:52 Kateřina Slezáková (Monika Jahodová), 55:12 Veronika Martincová (Anna Hanusová)

po třetinách:4:3, 3:2, 4:3;

Odkaz na online zápis sobotního zápasu: ONLINE 

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – Florbalová Akademie MB 3:4
naše branky (asistence) vstřelily
: 06:14 Jindra Žáčková (Tereza Baranová), 21:20 Sabina Mátlová (Tereza Baranová), 51:06 Tereza Baranová (Petra Ondráčková)
po třetinách:1:0, 1:1, 1:3;

Odkaz na online zápis nedělního zápasu: ONLINE

Odkaz na záznam video-přenosu nedělního zápasu: http://jdem.cz/dxcpb6

Odkaz na záznam sestřih branek nedělního zápasu:

Odkaz na záznam sestřih branek sobotního zápasu: