Čtrnáct utkání trvala vítězná série juniorů, kterou ukončili až hráči Uherského Brodu, když dokázali s našimi mladíky remizovat 3:3. Druhé utkání se již juniorům povedlo lépe, když zdolali Slušovice v poměru 6:3.

Do utkání s Brodem jsme vstoupili aktivně a po čtyřech minutách jsme díky brankám Tomáše Bílého a Ondřeje Franka vedli 2:0. Toto vedení nás ale pravděpodobně ukolébalo a postupně se soupeř dostával více do hry. Hned v úvodu Brod snížil a i když nám dvougólové vedení vrátil Ondřej Frank, byl soupeř více na míčku a vytvářel si nebezpečnější šance. My jsme hrozili zejména z brejků, které jsme ale neřešili dobře. Kazili jsme i jednoduché přihrávky a nedokázali se udržet déle na míčku. Logicky tak přišel trest. Nejprve naši chybnou rozehrávku potrestal Machara a poté Plaček využil přesilovku a srovnal na konečných 3:3.

FbC Aligators – FbC Floorbee Uherský Brod 3:3 (2:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Bílý (Ott), 5. Frank (Vích), 18. Frank (Hejl)

Náš druhý zápas začal podobně. Po první třetině jsme se těšili vedení 2:0 po brankách Bílého a Kaluse. Jenže od druhé třetiny se opět iniciativy chopil soupeř a začaly problémy. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 3:3 a my měli co dělat, abychom neprohrávali. Na hřišti jsme vypadali, jak kdybychom se viděli poprvé. Nebyli jsme si schopni kloudně přihrát, míček jsme si přihrávali do těžkých pozic, případně jsme o něj přicházeli zbytečným sólováním. Naštěstí se nám přece jen ve třetí části podařilo utkání zlomit a ukořistit výhru.

FbC Aligators – FBC Slušovice 6:3 (2:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Kalus (Bílý), 9. Bílý (Horňák), 19. Horňák (Hejl), 28. Šubík (Frank), 29. Kalus (Kopeček), 37. Bílý (Kalus)

Komentář trenéra Martina Slabého:

„Herně jeden z nejhorších turnajů, které jsme v letošní sezóně odehráli. Chyběla nám kvalitnější práce s míčkem, nebyli jsme schopni si dobře přihrát. Proto jsme ztráceli spoustu míčku již v zárodku našich akcí a nedokázali jsme si vytvořit mnoho střeleckých příležitostí. Na těchto věcech musíme zapracovat. „

Sestřih pěti branek z turnaje v Uherském Brodě: