V sobotu 10.3.2018 čekal na ženy PRAMOS Šitbořice FbC Aligators třetí rozhodující zápas osmifinále play off 1. ligy žen proti SK Jihlava. Jak již víte, v sobotu 3.3. naše děvčata v prvním domácím utkání osmifinále v Křenovicích vyhrály až prodloužení 8:7. V neděli  v Jihlavě, ale Aligátorky prohrály, tentokrát dokonce až na nájezdy 3:4. Tedy bylo jasné, že nás čeká velice zajímavé a atraktivní utkání.

A očekávání se stalo skutečností. Od začátku se hra přesouvala nahoru a dolů a šance byly na obou stranách. Ale od poloviny druhé třetiny měly Aligátorky mírně navrh a jejich zvyšující se tlak zúročily vstřelením dvou branek. V druhé třetině se lámal chleba. Aligátorky sice ještě navýšily svůj náskok ve 24 minutě na 3:0, ale ještě v téže minutě soupeř snížil a v 31 minutě se gólem přiblížil na rozdíl jedné branky. Aligátorky se ale nezalekly a po menší úpravě sestavy zvýšily svůj tlak na soupeře a 38 minutě znovu odskočily na rozdíl dvou branek, stav po druhé třetině byl 4:2. Třetí třetina už byla koncertem Aligátorek, soupeř sice zvýšil tempo a tlak na bránu, ale naše holky, hnané skvělou atmosférou v hale (121 diváků), skvěle bránily a brankařka neuvěřitelně zachytala a soupeři se už nepovedlo vstřelit žádnou branku. Naopak, Aligatorky ještě navýšily svůj náskok o další čtyři branky a ke konci zápasu si spolu s diváky mohly užít odpočítávání posledních vteřin zápasu. Výhra 8:2 posouvá Aligátorky do čtvrtfinále,  kde se střetnou s Florbalovou Akademií Mladá Boleslav.

Florbalová akademie MB skončila na druhém místě 1. Ligy – skupina východ. V letošní soutěži prohrál jen dvě utkání, a to s první Plzní. Tento klub je známý svou dobrou prací, a to především v ženské části (34 družstev, z toho 19 ženských oproti našim 23 a z toho 7 ženským). Tedy Aligátorky čekají náročná utkání, která budou i pro diváky velice atraktivní. První čtvrtfinálový zápas odehrají Aligátorky v sobotu 17.3. v Mladé Boleslavy a druhý v neděli 18.3. v domácím prostředí v Křenovicích od 14:00. Přijďte Aligátorky podpořit. Vybrané DOBROVOLNÉ vstupné bude věnováno na podporu Nelinky, trpící nemocí zvanou Hydrocefalus.

Jako ochutnávku na hru aligátorek posíláme jak odkaz na video-přenos z celého zápasu a online zápis, tak i sestřih branek (viz níže).

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators  – SK Jihlava   8:2
naše branky (asistence) vstřelily
: 10:56 Veronika Martincová (Pavla Manová), 15:33 Sabina Mátlová (Jindra Žáčková), 23:45 Jindra Žáčková (Tereza Baranová), 37:01 Kateřina Slezáková (Klára Jahodová), 40:16 Tereza Baranová (Petra Ondráčková), 45:00 Petra Drápalová (Pavla Manová), 48:21 Tereza Baranová (Tereza Ondráčková), 58:52 Pavla Manová (Petra Drápalová)
po třetinách: 2:0, 2:2, 4:0;

Odkaz na online zápis sobotního zápasu: ONLINE