Dorostenky FbC Aligators ZŠ Pozořice odcestovaly v neděli 4.3.2018 do Zlína, kde je čekal nepříjemný SK Snipers Slavičín a stále se lepšící holky z itelligence Bulldogs Brno.

Vzhledem ke kolizi se zápasem A týmu žen nemohla odjet s holkami Terka Ondráčková, na první zápas jel Jarek Hála a na druhý Radim Machálek, vybavení na cestu sestavou a informacemi od trenérky. V prvním zápase hrály holky s týmem SK Snipers Slavičín, který je se svou defenzivní taktikou nepříjemný pro každé družstvo. Po první třetině, kterou holky vyhrály 2:1, se v dalších 2 třetinách už náskok navýšit nepodařilo, Slavičín neustále hrozil nebezpečnými brejky, ale vítězství se podařilo bojovným výkonem udržet, tím pádem se podařilo udržet i náskok v tabulce na dotírající Znojmo, které deklasovalo Zlín 10:3 a určitě ještě pomýšlelo na to dohnat naše holky na čele tabulky. Odkaz na sestřih ze zápasu najdete na níže.

  Ve druhém zápase děvčata nastoupila proti v neděli velice silnému týmu itelligence Bulldogs Brno. V prvních minutách buldočky rychlým pohybem dobře kombinovaly na naší polovině, holky nejen že fyzicky stačily ale během první třetiny i vyrovnaly hru a po vynikajícím výkonu vyhrály zápas naprosto zaslouženě 4:1. Soupeř hrál rychlý florbal, ale do velkých šancí se nedostával, na rozdíl od defenzivy Slavičína se proti útočícímu soupeři hrálo mnohem líp a naše góly padly po krásných akcích. Celý zápas se hrál ve vysokém tempu bez tvrdých zákroků a myslím že to byl krásný florbal v kategorii dorostenek.

   Ziskem šesti bodů se holky přiblížily vítězství v 1. lize dorostenek – skupina 6 (Jihomoravsko-Zlínská část) a když v posledním zápase Bulldogs Brno vzaly body Znojmu (5:2), tak už po 16tém zápase ze dvaceti je jasné, že první místo už jim nemůže uniknout a že můžeme slavit titul !!! Po vítězství v loňském roce se dorostenkám podařilo prvenství obhájit, velká gratulace všem hráčkám i trenérce Terce Ondráčkové. HOLKY DĚKUJEM

Komentář hlavního trenéra klubu Jaroslava Hály:

“Spoustu týmů nám loni, po výhře v lize dorostenek říkalo, že je náš tým jen o sestrách Jahodových a Evičce Filipové. Nepopírám vysokou kvalitu těchto tří hráček, ale ejhle, dvojčata jsou juniorky, Evička odešla v půlce sezóny do Židenic a holky opět vyhrály soutěž, dokonce s větším náskokem než loni. Tato výborná parta holek, s neuvěřitelnou bojovností a zodpovědným přístupem ke hře, hraje úžasný kombinační florbal, takový jaký vždy předváděly ty nejlepší ženské týmy našeho klubu a výhru v lize si právem zaslouží. Byla radost mít možnost je koučovat na jednom zápase ve Zlíně a budu se těšit, až se tyto děvčata dostanou do A-týmu žen. Obrovský dík patří trenérce Terce Ondráčkové, která od letošní sezóny převzala tým dorostenek a svým nasazením a zodpovědným přístupem posunula tento tým o velký skok dopředu. HOLKY A TRENÉRKO DĚKUJI J

FbC Aligators ZŠ Pozořice vs SK Snipers Slavičín                     2:1

Branky (asistence): 25 Anna Formanová (14 Veronika Králová), 25 Anna Formanová (14 Veronika Králová),   

FbC Aligators ZŠ Pozořice vs itelligence Bulldogs Brno             4:1

Branky (asistence): 25 Anna Formanová (3 Monika Devetterová), 17 Petra Bílá (6 Karolína Kohoutková), 4 Nela Svatošová (44 Kristýna Vaňková), 3 Monika Devetterová (14 Veronika Králová)   

                                                                                                                         Radim Machálek

Sestřih branek a šanci proti Slavičínu:

Celý zápas proti Slavičínu: