Velmi cenný skalp si připsali mladíci FbC Aligators. Ve Zlíně, kde je odehrálo další kolo 2. ligy juniorů, zdolali do té doby vedoucí celek soutěže Hornets Brno ZŠ Horní 4:3. Ve druhé utkání si poradili s Počenicemi 7:2. Zajímavostí v obou zápasech bylo to, že v brankách vždy nastoupili brankáři se jménem Králík.

Jako první nás čekal soupeř z kategorie nejtěžších – Hornets Brno. Tým, který prakticky od začátku soutěže okupuje první příčku tabulky, neztratil v dosavadním průběhu ani bod. To se však změnilo. Velmi vyrovnané utkání a pro nezaujatého diváka zajímavé utkání začalo naší chybou, když přihrávku jednoho z obránců zachytil soupeřův útočník a v samostatném úniku se nemýlil. Vyrovnání si připravil Tomáš Bílý, který proměnil trestný úder z předbrankového prostoru. Vedení vrátil soupeři z velmi podobné situace Konečný, ale hned za pár minut Jirka Šubík našel před brankou volného Tomáše Kaluse a stav byl opět vyrovnaný – 2:2.

Poprvé do vedení nás dostal Tomáš Bílý, jemuž asistoval Tomáš Kalus. To bylo ve čtvrté minutě třetí třetiny. Jenže hned v následující minutě vystřelil od mantinelu Reibl a překvapivě se jeho střela zastavila až naší brance. O vítězství rozhodla chyba soupeřové obrany, když jim při špatné rozehrávce odebral míček Patrik Vích a sám před brankářem rozhodl o naší výhře.

FbC Aligators – Hornets Brno ZŠ Horní 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 20. Bílý (Topenčík), 26. Kalus (Šubík), 31. Bílý (Kalus), 36. Vích

Druhé utkání sem nám již herně tolik nepovedlo. Pravděpodobně s vědomím, že se soupeř porazí sám a nám bude stačit nasazení odpovídající procházce v parku, jsme se prakticky polovinu zápasu trápili. Na vedoucí branku Patrika Vícha odpověděl soupeř v přesilovce. První třetina tak skončila smírně 1:1. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb i hru jako celek. Přesto to k ideálu mělo hodně daleko. Po dvou třetinách svítilo na světelné tabuli skóre 4:2 v náš prospěch, ale na tento výsledek jsme se poměrně nadřeli.

Třetí třetinu jsme již měli v podstatě pod kontrolou. Třemi brankami jsme stanovili konečný stav 7:2 pro naše barvy.

FbC Aligators – SFK Kozel Počenice 7:2 (1:1, 3:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. Vích (Šubík), 17. Vích (Kalus), 17. Bílý (Hejl), 24. Vích (Frank), 33. Vích (Kalus), 33. Šubík (Frank), 38. Bílý

Sestava: Králík – Kalus, Topenčík, Daniel, Hejl – Bílý, Kopeček, Horňák, Vích, Frank, Šubík