V sobotu 24.2.2018 pořádaly juniorky FbC Aligators Pozořice domácí a zároveň poslední turnaj základní části 2. ligy juniorek ve Slavkově. Zde se střetly se sedmým týmem tabulky  FBC Přerov a šestým Florbal PEGRES Havířov. Sice postup do nástavby, kam postupuje prvních pět týmů tabulky a hraje se znovu každý s každým a předchozí výsledky se mažou, už měly zajištěný, ale holky chtěly ještě zabojovat o čtvrté místo v tabulce. Tentokrát dorazilo na turnaj nejvíce hráček za celou sezónu, a to 12+1+kapitánka týmu Tereza Krupicová, zotavující se z nemoci, byla alespoň zapisovat. Po sériích zápasu s osmi i sedmi hráčkami do pole to byla příjemná změna a doufáme, že tomu tak bude i v nástavbě.

V prvním zápase proti Přerovu se naše děvčata od začátku dostávala do šancí a tlaku na soupeře, ale na malém slavkovském hřišti se jim podařilo prosadit až ve dvanácté minutě zápasu. Poprvé se prosadila zastupující kapitánka týmu Kateřina Slezáková po chytré nahrávce od Svatavy Čermákové. Vzápětí na to se ještě ve stejné minutě prosadila Monika Jahodová po nahrávce Moniky Devetterové (viz odkaz na video-sestřih branek). Ve druhé třetině se prolomila smůla Aligátorek a po velkém tlaku se prosadily hned šestkrát a soupeř jen jednou, díky čemuž byl stav po první třetině 8:1. V poslední třetině Aligátorky, jisté
si svým jednoznačným vedením, zvolnily a už se tolik neprosazovaly. Vstřelily sice ještě dvě branky, ale díky chybám při bránění ještě dvě dostaly a zápas tedy skončil výsledkem 10:3.

FbC Aligators Pozořice vs. FBC Přerov   10:3

branky (asistence): 11:28 Kateřina Slezáková (Svatava Čermáková), 11:50 Monika Jahodová (Monika Devetterová), 15:51 Kateřina Slezáková (Klára Jahodová), 18:33 Karolína Kohoutková (Klára Jahodová), 20:56 Lucie Honková (Svatava Čermáková), 22:02 Monika Jahodová (Kateřina Slezáková), 25:07 Monika Jahodová, 28:13 Monika Devetterová (Svatava Čermáková), 33:12 Klára Jahodová (Monika Jahodová), 35:09 Svatava Čermáková (Klára Jahodová) Po třetinách: 2:0, 6:1, 2:2

Druhý zápas proti Havířovu, šestému týmu tabulky, už nebyl tak jednoduchý. Aligátorky měly od začátku velký tlak, ale proti týmu, zaměřující se jen na bránění (tzv. beton)
a rychlým protiútokům se na malém slavkovském hřišti dařilo držet dvě třetiny nerozhodný výsledek. Aligátorky se v první minutě díky gólu Kláry Jahodové po asistenci Veroniky Muselíkové ujaly vedení. V zápětí, po brutální chybě při rozehrávce standartní situace, soupeř vyrovnal. Naše děvčata ale bojovala a vytvářela na soupeře velký tlak, díky kterému se hned v první a třetí minutě hned dvakrát prosadila svou bojovností a důrazem Veronika Králová. Soupeř, hrající jen se dvěma hráčkami na střídání, se již k ničemu nedostal. Aligátorky
si pěknou individuální akcí a střelou Kateřiny Slezákové pojistily svoji výhru. Zápas
tak dovedly do vítězného konce 4:1. Pochválit musíme gólmanku Kristýnu Spevárovou. Má 100% účast na zápasech v juniorkách i dorostenkách. Díky jejímu skvělému výkonu vychytala většinu šancí soupeře a tým dovedla k vítězství.

FbC Aligators Pozořice vs. Florbal PEGRES Havířov   4:1

branky (asistence): 16:00 Klára Jahodová (Veronika Muselíková), 30:14 Veronika Králová (Kateřina Slezáková), 32:23 Veronika Králová (Klára Jahodová), 41:27 Kateřina Slezáková
Po třetinách: 0:0, 1:1, 3:0

Teď čeká naše juniorky nástavbová část, do které postoupilo prvních pět družstev z deseti účastníků 2. ligy juniorek. Týmy jsou z Jihomoravského, Moravskoslezského, Olomouckého
a Zlínského kraje. Děvčata odehrají na dvou turnajích a to 17.3. v Třinci a 8.4. na Vsetíně čtyři zápasy. Proti vítězi základní části FBC Ossiko Třinec, druhému týmu v pořadí Florbal Vsetín, třetímu týmu základní části FBS Olomouc a pátému rivalovi z Jižní Moravy itelligence Bulldogs Brno. Z těchto pěti týmů čtyři postupují do předkola play off. Budou
to náročné zápasy, držme děvčatům palce, aby to zvládla.

Sestava:

brankářka – Spevárová Kristýna, 2 – Čermáková Svatava, 3 – Devetterová Monika, 4 – Slezáková Kateřina, 6 – Kohoutková Karolína, 9 – Jahodová Monika, 10 – Muselíková Veronika, 11 – Ivana Kotoučková, 14 – Králová Veronika, 16 – Jahodová Klára, 20 – Terezie Klašková, 25 – Anna Formanová, 36 – Honková Lucie

Slova trenéra Jaroslava Hály: „Nejdůležitější na celém turnaji bylo to, že se sešlo dvanáct hráček do pole a dalo se tedy hrát více v tempu a naplno, prostě florbal jak má být. Soutěž jsme prvně pojali jako trénink dorostenek, kterých je v týmu převážná většina. Pro dorostenky i pro juniorky to byla možnost lépe se sehrát a připravit se na 1. ligu žen. Postup je skvělá třešnička na dortu. Holky teď čeká play off, kde chceme vyhrát a postoupit. Jako trenér nebudu nějak taktizovat, prostě dám šanci všem holkám, co doposud hrály a věřím, že se nám postoupit povede :-)“