Áčko mužů FbC Aligators Klobouky definitivně pohřbilo své naděje na play off a bude se soustředit na boje o záchranu v soutěži. K důležitému zápasu do Rožnova jsme přicestovali opravdu jako na výlet. Tak bohužel vypadala první třetina, která o osudu zápasu rozhodnula. Po našich úvodních šancí ve kterých se objevil Líznar si Rožnov převzal otěže zápasu a po třech akcích jako přes kopírák, kdy na zadních tyčkách Rychlého brána, vždy číhal Rožnovský útočník, bylo 3:0 pro domácí po první třetině. Když se k tomu přidal výborně vyřešený brejk domácí v úvodu druhé třetiny, bylo to už 4:0.

Tady se zápas zlomil, najednou se Rožnov uklidnil a prakticky přestal hrát, jenže my nevyužili vůbec nic. Dlouhé minuty v útočném pásmu domácích nic nepřinesli.

Prosadili jsme se až ve třetí třetině, kdy jsme konečně využili náš tlak. Jako první se prosadil náš nejaktivnější střelec posledních zápasů Patrik Jedlička a později na něho navázal Líznar a stav byl 4:2 a zbývalo 10 minut do konce. Rožnov si vzal time out a ten jim pomohl, přestože jsme měli tlak využily brejkové situace, 5:2. Na závěr ještě upravili score domácí na 6:2.

Zápas nám ukázal, že letos prostě tým nemáme dobře nachystaný, tým je mladý ale Rožnov byl připravený lépe, to je ten rozdíl, proč nejsme v play off a oni ano.

Poslední zápas základní části, zajíždíme na půdu Opavy, kde se nám ještě nepodařilo nikdy vyhrát. Pro oba soupeře je zápas důležitý. My hrajeme o lepší pozici pro výběr soupeře do play down a Opava si naopak může vylepšit pozici do play off.

Držte nám palce a o další programu áčka vás budeme brzy informovat.

1. FBK ROŽNOV P/R – FbC Aligators Klovouky 6:2
naše branky vstřelily
: 45:18 Patrik Jedlička (Pavel Volek), 46:39 Tomáš Líznar (Pavel Volek)
po třetinách: 3:0, 1:0, 2:2;

V domácím zápase proti Rožnovu se dařilo mužům daleko lépe, přikládáme sestřih branek z tohoto zápasu: