V neděli 18.2.2018 čekal ženy PRAMOS Šitbořice FbC Aligators poslední zápas základní části 1. ligy žen, a to v Brně, v městské sportovní hale Vodová. Holky se utkaly s lídrem soutěže itelligence Bulldogs Brno. Aligátorky měly motivaci, protože v případě výhry i v prodloužení mohly poskočit na druhé místo v tabulce a měly by tak větší možnost výběru protihráče v osmifinále play off.

Stejně jako minule byl zápas proti Bulldogs od začátku ve vysokém tempu. Soupeř hrál ale jinak. Na posledním zápase byla jeho hra založena hlavně na důrazu, hře do předu a velkému tlaku na naše hráčky, což jsme využili ve svůj prospěch. Tentokrát hráli více takticky, na jistotu, a přitom velmi účinně dopředu. Hra se přesouvala nahoru – dolů a přinášela spoustu pěkných florbalových akcí. Zápas byl velice atraktivní pro diváky a byl hoden městské sportovní haly Vodová.

Jako první skórovaly již ve třetí minutě Aligátorky. Přesněji po pěkné akci našeho nejmladšího útoku. Pak se Aligátorkám nedařilo prosadit, dobře bránící obrana soupeře nedovolila dostat se k zakončení. Když už se to povedlo, tak šla střela většinou mimo bránu. Soupeř si postupně vytvářel víc a víc šancí a v devatenácté minutě jednu využil a srovnal
na 1:1. Tak skončila i první třetina a na střely 8:9 pro Aligátorky. Druhou třetinu makaly naše holky opravdu naplno, ale soupeř byl, po vstřelení vedoucího gólu v desáté minutě lepší. Holky se začaly herně trápit a nedokázaly se vůbec dostat k zakončení. Tato třetina skončila na střely 8:3 pro Bulldogs. Bohužel v patnácté minutě odskočily Bulldočky na skóre 3:1
a tak skončila i druhá třetina. Bohužel v úvodu třetí třetiny ještě Bulldočky navýšily svůj náskok na 4:1 a vypadalo to jako rozhodnuté. Naše děvčata, jak je u nich už zvykem, ale zabrala a začala vytvářet na soupeře větší a větší tlak. Holky se postupně gólem ve třetí a devatenácté minutě dostaly na rozdíl jedné branky. I přes veliký tlak na závěr zápasu a počtu střel (7:10 pro Aligators) se nepovedlo vyrovnat a zápas tedy skončil prohrou Aligátorek 4:3.

Komentář trenéra Jaroslava Hály: „Co říct na závěr základní části? Naše holky udělaly od začátku sezóny neuvěřitelný pokrok a já jsem na ně jako trenér náležitě pyšný. Teď je tu ale play off a vše vlastně začíná od znovu. Je super dosáhnout třetího místa v základní části, o pouhý bod před druhým Vsetínem, ale stačí prohrát osmifinále a sezóna v té chvíli bude neúspěšná. A lehké to nebude, SK Jihlava je velice kvalitní tým a zápasy proti nim byli vždy vyrovnané. Určitě doporučuji divákům, aby se 3.3.2018 přijeli podívat do Křenovic. protože bude fakt na co! Tedy v sobotu v 18:00 čekáme hojnou účast! :-)“

itelligence Bulldogs Brno – PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – 4:3
naše branky vstřelily
: 02:56 Eliška Štěpančíková (Monika Jahodová), 42:58 Pavla Manová, 58:02 Tereza Baranová (Sabina Mátlová)
po třetinách: 1:1, 2:0, 1:2;

Odkaz na online zápis nedělního zápasu: ONLINE

V sobotu 3.3.2018 od 18:00 hrají naše ženy v KŘENOVICÍCH svůj domácí OSMIFINÁLOVÝ zápas proti SK JIHLAVA, přijďte je podpořit bude se na co dívat. PRO DIVÁKY JE PŘIPRAVENA SOUTĚŽ O VĚCNÉ CENY, JAKO MONITOR K POČÍTAČI 🙂