Na nedělní čtvrté kolo Orelské florbalové ligy, kterou normálně hrajeme s mladšími žákyněmi, se sešlo 8 omluvenek, nemoci, hory a tak, chřipka holt řádí, takže nám zbyly 3 hráčky do pole plus Eva Kulíšková do branky. Navíc Natka Zouharová po prvním zápase s Hodonínem odjela domů taky, nebylo jí vůbec dobře, díky jí aspoň za ten jeden zápas. Den předtím se nám podařilo sehnat pár kluků z přípravky ze Šitbořic, takže jsme se naštěstí nemuseli omlouvat a mohli kolo odehrát. Že to nakonec bude takový boj jsme nečekali, chtěli jsme to hlavně odehrát bez nějakého velkého debaklu.

V prvním zápase s Hodonínem, který se oproti loňsku hodně zlepšil a zlepšuje se i letos a který nás minule kvůli naší neúplné sestavě porazil (to jsme si ještě mysleli že hůř být nemůže:-), jsme začali rychlým gólem po pár sekundách, pak se hra přelévala od branky k brance. Tentokrát jediné mladší žákyně v družstvu (nepočítám Evičku v bráně) Verča a Barča hrály celý zápas v obraně, vpředu byla Natka a kluci. Byl to boj, postupem času i s únavou, nakonec se nám povedlo vyhrát 4:3, to jsme vůbec nečekali a možná příští (poslední) kolo tu výhru oceníme ještě víc, díky ní jsme se udrželi ve hře o postup do finále OFL.

FBC Aligators vs. Florbal Hodonín   4:3

Druhý zápas proti Orlu Šlapanice, který vede tabulku, byl parádní, i když holky to nakonec obrečely, o gól jsme prohráli. Před zápasem odjela navíc nemocná Natka Zouharová. Kluci se proti prvnímu zápasu výrazně zlepšili, snažili se co nejvíc napadat, otravovat soupeře při rozehrávce, běhat se soupeřem. Vzadu si dalších komplet 30 minut daly Verča a Barča. A v brance nás držela parádně Evička Kulíšková. Vedli jsme 1:0 i 2:1, ale bohužel v posledních minutách to soupeř otočil na 3:2. Škoda že si družstvo nemůže vzít těch time-outů tak pět za poločas:-), před vyrovnávacím gólem na 2:2 by byl potřeba (kdyby chyby). Podle toho, jak se kluci od soupeřů na konci radovali, tak bylo vidět že jsme jim to nedali zadarmo. Škoda, ale i tak to stálo za to.

FBC Aligators vs. Orel Šlapanice   2:3

Všichni bojovali ze všech sil, fyzicky to bylo velice náročné, gólmanku nám můžou všichni závidět, chytala výborně. Holky odehrály bez střídání prakticky oba zápasy kdy je soupeř pořád napadal a zdvojoval, kluci se jen během těch dvou zápasů zlepšili, možná poprvé hráli na velkém hřišti a jinak než 3+1, proti starším, takže to pro ně nebylo jednoduché.

V posledním kole v 14.4. ve Slavkově budeme hrát proti Křenovicím a znovu proti Šlapanicím, na druhé postupové místo (to má zatím Strážnice) ztrácíme už jen jeden bod, takže je to otevřené, věřím že se nám to podaří a oba vyhrajeme a Strážnice aspoň jednou remizuje. Díky nedělním 6ti gólům bude Verča M navíc pořád ve hře o vítězství v bodování celé divize. Držte nám palce!!!

Sestava : Brankařka Eva Kulíšková – 33 Barča Machálková, 35 Verča Machálková, 32 Natka Zouharová, 23 Vítek Lengál, 25 Jáchym Franěk, 27 Šimon Daniel a 28 Samuel Němeček