V sobotu 10.2.2018 odcestovaly juniorky FbC Aligators Pozořice na předposlední turnaj základní části 2. ligy juniorek do Rožnova. Zde se střetly s vedoucím týmem tabulky FBC Ossiko Třinec a druhým Florbal Vsetín. Díky nemoci kapitánky, třem hráčkám, co odcestovaly na jarní prázdniny a dalším třem hráčkám, které daly přednost hostování v Židenicích před podržením vlastního týmu, odcestovalo na tento těžký turnaj jen 7 hráček do pole. Aby toho nebylo málo, ze dvou juniorek, hrála jedna svůj úplně první zápas. Z šesti dorostenek si jedna hráčka poprvé vyzkoušela 2. ligu juniorek. Holky čekal opravdu náročný den.

Oba zápasy probíhaly podobně, naše děvčata vydržela fyzicky držet krok se soupeřem jen první třetinu. Třinec od začátku držel především míček na svých florbalkách, ale podařilo se mu vstřelit jen jednu branku. Naše děvčata sice branku nevstřelila, ale měla spoustu šancí. Třetina skončila 0:1. Se Vsetínem holky od začátku první třetiny držely krok, dokonce
do 14. minuty vedly 2:0, ale soupeř stihl do konce třetiny vyrovnat. Další dvě třetiny však byly už nad sily Aligátorek. Dvě pětky soupeře doslova uštvaly naše holky a pomalu navyšovaly svůj náskok. Třinec nasázel Aligátorkám 12 branek a děvčatům se povedlo jen jednou prosadit. Proti Vsetínu se jim dařilo lépe prosazovat i bránit, ale i tak soupeř vstřelil hned devět branek. Především díky pěti brankám ve třetí třetině, kde už Aligátorky fyzicky odešly.

I přes tento nepovedený turnaj se nic zásadního nestalo. Holky určitě postoupí ze čtvrtého nebo pátého místa do nástavby, kde se vše maže a se všemi čtyřmi týmy první pětky si zahrají znovu. Pokud přijedou v plném počtu, stále můžou vybojovat postup do play off 🙂

FbC Aligators Pozořice vs. FBC Ossiko Třinec 1:12

branky (asistence): 35:36 Kateřina Slezáková (Ivana Kotoučková) Po třetinách: 0:1, 0:6, 1:5

FbC Aligators Pozořice vs. Florbal Vsetín 2:9

branky (asistence): 02:33 Veronika Králová (Terezie Klašková), 08:03 Veronika Muselíková (Kristýna Spevárová)
Po třetinách: 2:2, 0:2, 0:5

Sestava:

brankářka – Spevárová Kristýna, 4 – Slezáková Kateřina, 6 – Kohoutková Karolína, 10 – Muselíková Veronika, 11 – Ivana Kotoučková, 14 – Králová Veronika, 20 – Terezie Klašková, 25 – Anna Formanová,

Slova trenéra Jaroslava Hály: „Co na to říct? Židenice nám už přetáhly šest hráček, do toho jarní prázdniny. Ale turnaj beru pozitivně, pro dorostenky super trénink pro jejich soutěž, mohly dostat i méně zkušené hráčky, pro které to byla velká zkušenost. I když tomu výsledek neodpovídá, holky neskutečně bojovaly a gólmanka neuvěřitelně zachytala. Já za tento turnaj 8 (7+1) statečným děkuji. Do budoucna musíme zapracovat na výběrech, abychom do dvou let taky hráli 1. ligu juniorek a do pěti let i Extraligu a zabránili tak přetahování hráček.