V sobotu se na horkou půdu do Havlíčkova Brodu vydali hráči mužského A-týmu. Pokud si chtěli zachovat naději na play-off, nezbývalo jim nic jiného, než vyhrát za tři body. A to se svěřencům Pavla Volka podařilo.

Do utkání jsme vstoupili aktivněji než domácí a trpělivou hrou jsme si vytvářeli šance. Dorážka Lukáše Gregra ještě skončila na tyči, ale nedlouho poté byl domácí brankář krátký na opakovanou střelu Gremmela. Jenže o čtyři minuty později jsme si špatně rozebrali hráče na naší obranné polovině a Zmrhal střelou „z hrušky“ vyrovnal na 1:1. Vedení v zápase nám vrátil Denis Jakubec, když zužitkoval přihrávku od Patrika Jedličky a trefil se k bližší tyči. Za další minutu to bylo ještě veselejší. Dva metry za půlkou vystřelil Denis Jakubec a Patrik Jedlička srazil jeho střelu mimo dosah domácího brankáře. Úvodní třetina se nám povedla a do kabin se šlo za stavu 3:1 pro naše barvy.

Druhá dvacetiminutovka začala náporem domácích, kteří začali vyhrávat osobní souboje a byli všude o krok napřed. Patrik Rychlý se tak v naší brance měl co ohánět. Bohužel ve 23. minutě se uvolnil z rohu Horský a naservíroval Kasperovi přihrávku před bránu, který zde zůstal osamocený a bez větších potíží snížil na 2:3. Od této chvíle byli domácí na koni a byli lepším celkem na hřišti. Jejich nápor nepolevil ani při oslabení. My jsme byli v úvodní přesilovce bezradní a nevytvořili si jedinou větší šanci. Na druhé straně dostal za zbytečné řeči dvě minuty Tomáš Líznar a paradoxně jsme to byli my, kteří si vytvořili největší šanci, ale Thomas Jakubec nemířil přesně. Ve 35. minutě nám rozhodčí nadělili dvouminutovou přesilovku 5:3, ale ani ta nám nepřinesla gólovou radost. Opět bez velké šance.

Třetí třetina odstartovala gólovou střelou Patrika Jedličky, který krásnou střelou zvýšil na 4:2 z našeho pohledu. Domácí v závěrečné části ještě více zvýšili obrátky, ale své šance nedokázali proměnit. Uklidnit nás mohl Kuba Gremmel, ale v jasné příležitosti trefil špičku boty domácího brankáře. Pohlednou akci zazdil také Tomáš Líznar, který místo střely volil přihrávku, což nebylo nejlepší řešení. Zbytečný trest za nesportovní chování navíc obdržel Ondřej Bábíček a domácí měli velkou šanci v přesilovce snížit. To se jim však podařilo až z brejku v 55. minutě, kdy se nechytatelně nad rameni trefil Mühlfait. Závěrečný tlak domácích naštěstí přišel vniveč. Patrik Rychlý výbornými zákroky podržel tým a výrazně přispěl k zisku důležitých tří bodů.