Áčko mužů se v sobotu na domácím hřišti v Hodoníně utkalo s poslední Bystřicí nad Pernštejnem. Před utkáním jsme byli papírovým favoritem a pokud jsme chtěli i nadálo pomýšlet na play-off, bodová ztráta nepřicházela v úvahu.

   Do utkání jsme vstoupili aktivně a soupeře jsme do větších šancí nepouštěli. Skóre otevřel kapitán Tomáš Líznar, kterého našel přesnou přihrávkou Michal Šíma. Když poté o čtyři minuty později v přesilovce přidal druhou branku hrající trenér Pavel Volek zdálo se, že zápas bude mít jasný průběh a soupeř odjede s jasnou prohrou. Jenže hned za půl minuty snížil Trentin a i když nám dvoubrankové vedení vrátil Tomáš Hos, výkon od přesilové hry nebyl vůbec takový, jaký bychom si představovali.

   Druhá část zápasu začala velmi rychle. Již po 25 vteřinách se opět prosadil Trentin a rozdíl byl opět jen o jednu branku. Druhá třetina byla z naší strany hodně špatná a to i přesto, že jsme ve 26. minutě vedli už 6:2. Pravděpodobně došlo až k přílišnému uspokojení a s vědomím, že se nám nemůže nic stát a že se soupeř porazí sám jsme pokračovali v mdlém výkonu. Během minuty přišlo kruté vystřízlivění, neboť soupeř třemi brankami v řadě snížil opět na rozdíl jediného gólu. Naštěstí se nám ještě do přestávky podařilo odskočit o tři branky. Do závěrečné třetiny jsme tak vstupovali s vedením 8:5.

   První branky ve třetí třetině se diváci dočkali až ve dvanácté minutě. Poslední část hry jsme si již hlídali, přesto se soupeři několikrát podařilo nebezpečně zahrozit a dokonce vstřelit i jednu branku. V posledních pěti minutách jsme nasázeli celkem čtyři branky a definitivně jsme potvrdili, že tři body zůstanou i přes podprůměrný výkon doma.

Komentář asistenta trenéra Martina Slabého:

Zápas se nám příliš nepodařil. Stát proti nám kvalitnější soupeř, tak bychom si asi žádné body do tabulky nepřipsali. V obraně jsme hráli až příliš laxně a nedůrazně. Místo toho, abychom zápas rozhodli v první třetině, jsme se trápili prakticky dvě třetiny. Nicméně i přesto je to pro nás důležitá výhra a tři body se počítají. Stále jsme ve hře o play-off.

FbC Aligators – ASK Bystřice n. P. 13:6 (3:1, 5:4, 5:1)

Branky a nahrávky: 12., 22., 26. a 39. Líznar (Gregr 3x, Šíma), 23. a 52. Gragr (Líznar), 32. a 59. Šíma (Jedlička, Líznar), 16. Volek (Gregr), 18. Hos (Gregr), 55. Král (Jedlička), 59. Bábíček, 60. Jedlička (Ott)

Sestava:

Piše, Králík – Bábíček, Chmela, Hos, Jakubec T. – Líznar, Šíma, Gregr, Jakubec D., Jedlička, Král, Můčka, Bílý, Ott, Horňák

Odkaz na online zápis zápasu: ONLINE

 Odkaz na sestřih branek zápasu: