V Rousínově se v neděli 4.2. odehrálo další kolo 2. juniorské ligy.  Na námi pořádaném turnaji jsme se utkali nejprve se Slušovicemi a poté se Slováckem. I přesto, že jsme měli k dispozici jen 8 hráčů do pole jsme si připsali dalších šest bodů.

Zápas se Slušovicemi se odehrál v poměrně pomalém tempu. Oba celky měli k dispozici pouze 8 hráčů do pole, takže se žádný aktivní florbal neočekával. Od začátku jsme byli jasně lepším týmem a kontrolovali průběh hry. Do vedení nás dostal překvapivou střelou po zemi Jiří Daniel. Postupně se k němu ještě v první části přidali Radek Pučálka, Petr Hejl, Tomáš Bílý a Tomáš Kalus. Soupeři se podařilo vstřelit jednu branku z ojedinělé šance. Ve druhé třetině jsme pokračovali v podobném duchu. Bylo jasné prakticky již po první části, že si připíšeme tři body do tabulky a tak se poslední část dohrávala prakticky z povinnosti. V naší brance dostal příležitost poprvé mezi juniory Tomáš Fryč, který odchytal závěrečných 13 minut. Přestože obdržel dva smolné góly, získal zkušenosti, které se mu v budoucnu budou hodit.

FbC Aligators – FbC Slušovice 7:3 (5:1, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. a 24. Bílý (Kopeček), 13. a 31. Kalus (Pučálka, Kopeček), 3. Daniel, 7. Pučálka (Topenčík), 9. Hejl (Daniel)

Druhé utkání přineslo zcela jiný obraz hry. Aktivně hrající tým Slovácka nás opticky přehrával prakticky po celé utkání, ale my jsme v obranné činnosti byli téměř bezchybní. Byl to hodně podobný zápas jako naše první vzájemné setkání. Do vedení jsme se dostali díky skvěle zahraným standartkám. Nejprve se přesnou střelou prosadil Štěpán Topenčík a poté i Tomáš Bílý. Tentýž hráč pak ještě do přestávky zvýšil na 3:0. Zajímavostí je, že všechny branky jsme vstřelili v oslabení. Jednu vteřinu před koncem první třetiny byl chybně vyloučen Tomáš Bílý. V oslabení jsme branku nedostali, naopak se nám zásluhou Josefa Kopečka podařilo navýšit vedení a když se pak z trestné lavice vrátil Tomáš Bílý aby dovršil hattrick, byl soupeř na ručník. Slovácku se sice podařilo snížit na 1:5, ale v poslední části dal konečnou podobu výsledku Josef Kopeček. Výhra je o to cennější, že jsme náročné utkání zvládli jen na 8 lidí, nerozhodila nás ani častá vyloučení ani trestné střílení, kterých rozhodčí nařídili celkem 4 (po dvou na každé straně – ani jedno nebylo proměněno).

FbC Aligators – FBC Slovácko 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6., 12. a 16. Bílý (Hejl), 15. a 33. Kopeček (Topenčík, Králík), 2. Topenčík