V sobotu 3.2.2018 odehrály ženy PRAMOS Šitbořice FbC Aligators svůj již třetí zápas proti nevyzpytatelnému týmu FBC Dobruška. První zápas s nimi prohrály 3:6, ale druhý v dalekém Náchodě vyhrály 10:8. Tedy bylo třeba v zápase nic nepodcenit.

Díky prázdninám a s tím spojeným cestám několika hráček na hory, nastoupily naše holky jen ve dvou pětkách. Soupeř na tom nebyl lépe. Od začátku zápasu makaly Aligátorky naplno, dělaly minimálně chyb a díky velkému tlaku vedly již v deváté minutě 3:0. Pak se ale hra soupeře zlepšila. Díky skvělému bránění nedovolily soupeřky do konce třetiny vstřelit našim holkám branku. Ve druhé třetině se hra vyrovnala a hra se přesouvala z jedné strany na druhou. V deváté minutě druhé třetiny navýšily Aligátorky skóre již na 4:0. Vypadalo to, že je skoro hotovo, díky čemuž Aligátorky zvolnily a nebyly už tolik bojovné, jako v předchozí části zápasu. To se Aligátorkám málem nevyplatilo, jelikož soupeř během sedmi minut snížil na 4:2. Naše děvčata se ale rychle vzpamatovala a dvě minuty na to vstřelila branku na 5:2 a tak skončila i druhá třetina. Třetí třetina začala opravdu ve vysokém tempu a hned ve druhé minutě se soupeři povedlo snížit na rozdíl dvou branek. Aligátorky ale již soupeře k další větší akci nepustily a ještě svůj náskok v šesté, dvanácté a patnácté minutě třetí třetiny navýšily na konečný a zasloužený výsledek 8:3.

V sobotu 17.2.2018 od 20:00 hrají naše ženy v Rousínově svůj poslední domácí zápas základní části proti FBŠ Jihlava, přijďte je podpořit J

Komentář trenéra Jaroslava Hály: „Byl to opět takový podivný zápas. Díky rychlému náskoku nehrály holky tolik naplno a zodpovědně jako v zápasech proti Vsetínu, Bulldogs nebo Hradci. Již při náskoku 3:0 a pak 4:0 holky hodně zvolnily, dlouho váhaly s rozehrávkou a udělaly i spoustu chyb v obraně. Soupeř však toho nedokázal využít a naše děvčata se při stavu 5:3 vzpamatovala a již soupeře k ničemu podstatnému nepustila.“

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – FBC Dobruška 8:3
naše branky vstřelily
: 02:41 Petra Ondráčková (Monika Jahodová), 03:16 Pavla Manová (Veronika Martincová), 08:41 Tereza Baranová (Marie Halasová), 29:25 Tereza Baranová (Veronika Martincová), 39:55 Eliška Štěpančíková (Monika Jahodová), 45:44 Pavla Manová (Tereza Baranová), 51:08 Tereza Baranová (Pavla Manová), 54:18 Petra Ondráčková (Klára Jahodová)
po třetinách: 3:0, 2:2, 3:1;

Odkaz na online zápis zápasu: ONLINE