Dlouhá cesta do Horní Suché se bohužel klasicky neobešla bez absencí, Jakubec a Můčka, nemohli s týmem odcestovat. Ale tým je stabilní a prostě musí za všechny zraněné kluky, kteří nemohli vyrazit na nejdůležitější zápas sezóny, bojovat.

Obě mužstva věděla, že jen výhra za tři body může, jak nás, tak Horní Suchou, přiblížit k play off. Zápas nám začal parádně, konečně se nám podařilo jít do vedení! První střídání druhé formace a Patrik Jedlička zakončil individuální akci do protějšího růžku domácího brankáře, 0:1. Domácí byli dost zaskočení a šance na naší straně přibývalo, první lajna Aligátorů si vypracovávala dost střeleckých příležitostí, ale nedařilo se přidat druhý gól, když už se Gregr dostal před prázdnou bránu, tak vytáhl fantastický zákrok domácí Stefan. Nedáš, dostaneš, nenápadná akce domácích, odražený míček na brankovišti se dostal k volnému Cieleckimu, ten pohodlně srovnává na 1:1. Před koncem první třetiny bylo ještě hůř, nenápadná ztráta na soupeřově polovině, ten vyváží, když nevíš, co s míčkem plácni do něho bekendem, „dobrá“ teč našeho bránícího hráče a je tam čistá šibenice, 2:1.

Druhá třetina začala kolapsem v našem obraném pásmu, kde jsme si nepřebrali dobře hráče, domácí Hrankay úplně sám středu a dává gól na 3:1. Tohle byl návrat k bránění ze začátku sezony, prostě zatím to neumíme úplně vymazat, je to o disciplíně, která nám bere body. Když se k tomu přidá ještě nevyužití i více jak 100% šancí, tak se vyhrává těžko. Rozhodčí nám ještě daroval přesilovku, kde nám také nic nevyšlo. Naději nám vrací zase Patrik Jedlička svojí typickou akcí, 3:2 a konec druhé třetiny.

Třetí třetina. Věděli jsme, že jsem ve hře lepší a body můžeme získat, když se budeme tlačit více do brankoviště domácích, protože domácí golman, nám likvidoval šance, jak na běžícím páse. Jenže Horní Suché tam dnes padalo všechno, další krásný gól do horního růžku přidal Kraina 4:2. Do hry nás mohla vrátit přesilovka, místo toho přišla chyba v rozehrávce a Piskorz si v samostatném nájezdu poradil, 5:2. Katastrofa byla na světě. Michal Šíma, nám dal chuť ještě bojovat, svým důrazem na brankovišti upravuje na 5:3. Poslední dvě minuty jsme jdeme do power play a vyplatilo se. Gregr svojí tvrdou ranou prostřeluje klubko hráčů před brankou 5:4. A 10 sekund do konce, další střela Gregra a na brankovišti důrazný Chmela 5:5.

Dva body by ještě nějakou tu šanci na play off dali, proto jsme chtěli prodloužení konečně zvládnout. Nepovedlo se, domácí hráč si doběhl svojí odraženou střelu a ukončil utkání 6:5, Hladký.

A nejen utkání ale ukončil tím prakticky naděje na play off. Klíč do play off má už jen asi 5 %. Bohužel musíme být reální a připravovat se na boj o záchranu.

Smutné je to, že jsme v zápase střelecky aktivnější, jenže na výhru to nestačí, samozřejmě rozhodují zase chyby v bránění a neproduktivní přesilovky.

V sobotu hrajeme o důležité sebevědomí do boje o záchranu proti Bystřici v Hodoníně v 20hodin, přijďte se podívat na Národní ligu! Těšíme se na vaší podporu.

FbK Horní Suchá – FbC Aligators Klobouky 6:5p

branky: 11. Tomasz Cielecki, 17. Štěpán Hladký, 21. Tomáš Hrankay, 46. Lukáš Kraina, 52. Marek Piskorz, 61. Štěpán Hladký – 2. Patrik Jedlička, 32. Patrik Jedlička, 56. Michal Šíma, 60. Lukáš Gregr, 60. František Chmela;

po třetinách: 2:1, 1:1, 2:3, 1:0;

Ze zápasu proti Horní suché video nemáme, ale jistě vás potěší video-sestřih branek ze zápasu s Náchodem, lídrem tabulky, který náš tým mužů vyhrál 🙂