V sobotu 20. ledna odehráli starších žáci další turnaj v Jihomoravském přeboru starších žáků. Tento turnaj se odehrál ve Brně, kde nás čekaly Slavkova a Bulldogs Brna B. V zápasům přicestoval i navrátilec z hostování v Bulldogs Brno David Sirný.

Zápas proti Slavkovu se opět ukázal jako nevyzpytatelný. I když soupeř byl v tabulce poslední s 3 body, tak zrovna ty body získal proti našemu týmu. V první třetině diváci moc zábavný florbal neviděli. Jedinou branku vstřelil ve 4. minutě Martin Novák, čímž jsme vyhráli první třetinu 1:0.

Ve druhé třetině už bylo k vidění více branek. Nejprve hosté ze Slavkova vyrovnali na 1:1, avšak následně dvěma brankami Martina Tošera a jednou Martina Nováka jsme se dostali docela rychle do vedení 4:1 a šance stále přibývaly. Soupeř pouze ke konci třetiny snížil na 2:4.

O přestávce si hráči vyslechli od trenéra Tomáše Kaluse, že hlavně hrát pořád dál a nezaspat začátek poslední části. A „bum“. Čas 00:08 3:4, 00:50 a stav byl vyrovnaný 4:4. A bylo ještě hůře, v 5. minutě krásná střela z dálky a Slavkov obrátil za pár minut vývoj utkání z 1:4 na 5:4. Náš tlak ale nepřicházel, soupeři chtěli navýšit vedení. V čase 9:41 přišlo vyloučení hráče Slavkova. Přesilová hra je nedařilo podle představ, tak realizační tým odvol brankáře Matěje Musila a při hře 6 proti 4 vyrovnal na konečných 5:5 svou třetí brankou v utkání Martin Novák.

FbC Aligators Klobouky Bučovice vs. FBC ZŠ Komenského SLAVKOV 5:5

Vývoj druhé zápasu se dal očekávat úplně jiný, což se také potvrdilo. Hrálo se proti Bulldogs Brno Orange B, kteří se pohybují na špici tabulky. V minulém utkání vyhráli rozdílem 10 branek.

První třetina byla z naší strany úplně strašná. Soupeř nás naprosto „smázl“ ze hřiště. Nakonec jsme byli rádi a stav 0:4, protože kdyby 0:8, tak se nemohl nikdo divit. Ve druhé třetině už jsme se dostali i několikrát s míčkem za polovinu hřiště, ale tempo utkání stále ovládal soupeř. V 9. minutě za stavu 6:0 vstřelil naši branku kapitán Luboš Dostál. Poslední třetina se už jen dohrávala. Soupeř hrál často pro vyzkoušení v 6 hráčích bez brankáře, a naši neschopnost završila branka inkasovaná v naší přesilové hře.

FbC Aligators Klobouky Bučovice vs. Bulldogs Brno Orange B 1:8