V neděli 21.1.2018 ženy PRAMOS Šitbořice FbC Aligators odcestovaly do dalekého Hradce Králové, kde se střely s týmem IBK Hradec Králové.

Začátek zápasu byl vyrovnaný, hra se přesouvala nahoru, dolů. Šance byly na obě strany, bohužel se jako první trefil do brány soupeř a po první třetině vedl 1:0. Začátek druhé třetiny Aligátorky zaspaly a během dvou minut dostaly tři branky. Pak se pořád nedařilo Aligátorkám chytit, i když nakonec jednu branku vstřelily. Soupeř ihned navýšil svůj náskok ještě o dvě branky a skoré druhé třetiny bylo jednoznačné 1:6. Na začátku třetí třetiny to vypadalo, že je zápas rozhodnutý a soupeř se snažil už jen výsledek udržet. Aligátorky však neuvěřitelně zabojovaly, zápas vyrovnaly a šlo se do prodloužení. V něm hned od začátku naše děvčata
na soupeře tlačila. Soupeř měl více štěstí a z prvního protiútoku hned v druhé minutě vstřelil vítěznou branku.

IBK Hradec Králové – PRAMOS Šitbořice FbC Aligators 7:6 p
naše branky vstřelily
: 35:35 Sabina Mátlová (Marie Halasová), 43:01 Kateřina Slezáková (Klára Jahodová), 49:58 Marie Halasová (Jana Pražáková), 50:36 Kateřina Slezáková (Monika Jahodová), 54:38 Petra Ondráčková (Anna Hanusová), 55:09 Tereza Baranová (Veronika Martincová)
po třetinách: 1:0, 5:1, 0:5; 1:0

Komentář hráčky Petry Drápalové: „První třetina zápasu byla víceméně vyrovnaná, i když Hradečačky hrály rychleji a tvrději než my. Do druhé třetiny jsme vstoupily nekoncentrované, začaly vytvářet hrubé chyby a skoré narostlo až na pětibrankový náskok soupeřek. Do třetí třetiny, jak kdyby nastoupil úplně jiný tým, najednou jsme začaly po palubovce lítat, vyhrávat osobní souboje a být důrazné v obou brankovištích a po konci třetiny svítilo na ukazateli skóre 6:6. V prodloužení se povedlo dát gól soupeřkám. I bod po takovém zápase bereme jako malou výhru.“

Komentář hráčky Terezy Baranové: „Začátek zápasu byl vyrovnaný, vytvářely jsme si šance, které jsme ovšem nedokázaly proměnit. Většinu střel blokovaly protihráčky nebo chyběl důraz v předbrankovém prostoru. Vstup do druhé třetiny byl zmatečný, nedokázaly jsme se zkoncentrovat, proto nám během asi 2 min vstřelily 3 góly. Zbytek druhé třetiny probíhal
v režii hráček z Hradce Králové, my jsme se zmohly pouze na jeden gól. Do poslední třetiny jsme vstoupily jako jiný tým. Povedlo se nám vstřelit pár gólů. vytvořily jsme si šance, které jsme překvapivě proměňovaly. Každá pětka dala do střídání veškerou energii, kterou jsme v tu chvíli měly. Táhly jsme za jeden provaz a podařilo se nám vyrovnat. V prodloužení nám chybělo možná trošku koncentrace, možná trošku štěstí, ale i tak je to úspěch, že jsme
se dokázaly sebrat a vyrovnat tak náročný zápas.“

Komentář kapitánky Petry Ondráčkové: „Zápas jsme začaly dobře, ze začátku to bylo vyrovnané a dokázaly jsme držet tempo hry, a tak první třetina skončila 0:1. Pak přišla druhá třetina a my jsme se přestaly soustředit, dělaly zbytečné chyby, které soupeř řádně potrestal
a tak bylo skóre 1:5. Zápas se už zdál ztracený, ale my jsme se nevzdaly, zabojovaly jsme
a zápas vyrovnaly na 6:6 a šlo se do prodloužení, kde byl úspěšnější soupeř. Každopádně jsme rády aspoň za ten jeden bod, který jsme si zasloužily za bojovnost“

Komentář trenéra Jaroslava Hály: „Naše hra se sice zápas od zápasu zlepšuje, ale stále nás trápí opravdu hrubé chyby, díky kterým umožníme soupeři velice snadno skórovat. Pak
se nám sice povede často zápas otočit, ale hodně se na tom nadřeme. Každopádně pokud by v dalších zápasech děvčata hrála jako v poslední třetině s Hradcem, vyhrajeme celou soutěž
:-)“

Odkaz na online zápis sobotního zápasu: ONLINE

Amatérský záznam poslední třetiny zápasu:

Sestřih branek z třetí třetiny a prodloužení:

V sobotu 3.2.2018 od 19:00 hrají naše ženy v Rousínově svůj domácí zápas proti FBC Dobruška. Přijďte je podpořit bude se na co dívat, jde o souboj o třetí místo v tabulce 🙂