Muži pokračují ve zlepšených výkonech, ale navíc jak na bod to tentokrát nestačilo. Gullivers zase zafungoval faktor Černoch. Do Brna přicestoval tým, který nabral sebevědomí s Náchodem, moc jsme chtěli Gullivers potrápit a vzít jim body. Bohužel náš tým je furt mladý a výkonost jednotlivců nám pořád kolísá. Někteří hráči se dnes na hřišti hledali. Na co se ale spolehnout můžeme je dobře fungující a blokující obrana, v čele stojí brankářská dvojice Rychlý – Píše. Pro dnešní zápas trenér Volek šáhl po Rychlém. Zápas byl hodně opatrný, oba týmy dlouho drželi míček na hokejkách a někdy byla rozehrávka hodně váhavá. Nikdo nechtěl udělat chybu.

O první změnu skóre se přihlásili Gulls, konkrétně Havlíček, který od mantinelu nahodil míček a ten si našel cestu vedle Rychlého helmy až do brány 0:1. Branka padla prakticky z ničeho. Naše odpověď přišla až 4 minuty před koncem první třetiny, brejk tři na dva vyřešil Líznar žabičkou na Gremmela, ten lehkou tečí kolem domácího brankáře vyrovnává, 1:1. Potom se poprvé v utkání výrazněji projevili i rozhodčí. Poznámka (hrozně by mě zajímalo hodnocení pana delegáta, protože dvouminutové tresty co dnes páni rozhodčí předvedli na obě strany, to byl jeden velký omyl). Po jednou takovém výroku si šel „sednou“ Gremmel (nikdo v hale nevěděl za co, v zápise za sekání). Gulls naštěstí přesilovky v tomhle zápase nešli, i když do nich zapojoval Černocha. První třetina 1:1 na střeli 8-7.

Žádná velká zábava pro fanoušky pokračovala i ve druhé třetině, kde jsme si vybrali i naší klasickou slabší dvouminutovku. Když si Gulls neví rady, pomůže jim Vašek Černoch, který využil nepřehledné situace u naší branky, získal odražený míček a krátkou střelou zápěstím vymetl horní růžek Rychlého branky 1:2. Pak následovala i klasická chyba ve střídání a přebrání hráče, Dřevěný si prodloužil pobyt na hřišti, Žurek si toho na své půlce rychle všimnul, nahodil míček a ten propadl až do branky 1:3. Pak nám rozhodčí vrátil vyloučení, ale ani my jsme nabyli v přesilovce efektivní a krom pár střel Gregra, jsme nic nevymysleli. Třetina se vrátila do normálu, obě mužstva produkovala málo střel a šancí. Škoda tyček Gregra a Gremmela.

Třetí třetina. Dárek od rozhodčích v podání přesilové hry, v té, už jsme se nemýlili, Lukáš Gregr propálil vše, co mu stálo v cestě 2:3. Třetí třetina patřila jednoznačně nám. Gulls se dostávali do obranného bloku častěji, než jsou zvyklí. Škoda šancí, brankář domácích Zapletálek výborný, co vidí, to chytí. Nám vždy před ním chyběl aspoň jeden hráč, který by mu zákrok komplikoval. Rozhodčí se rozhodli cca 4minuty před koncem vyrovnat přesilovky (na stav 2:2), takže si zase vybrali zákrok „rameno na rameno“ a dali Gulls možnost rozhodnout zápas. Jenže místo toho si v oslabení vyměnili míček Gregr a Gremmel a bylo z toho zase vyrovnání na 3:3. Přesilovku jsme už ubránili, a dokonce šahali po vítězství. Líznar se řítil sám na Zapletálka, ten pokračoval ve fantastických zákrocích. Konec základní hrací doby 3:3. Šlo se do prodloužení, které se hraje tři na tři, na to jsme bohužel ještě nenašli recept, chyba, ztráta míčku, Gregrova záchranná brzda, která byla posouzena jako nedovolená, jako bonus trestné střílení (zase diskutabilní, jako každý výrok rozhodčích v tomhle zápase). A zase, Gulls pomáhá Bulldog Černoch, který si bekhendovou kličkou poradil s Rychlým a dává Gulliverům bod navíc. 3:4pp. Zápas jsme sice prohráli, ale zase jsme si dokázali, že tým, který je prakticky o 50% jiný, jak minulou sezónu, může hrát s každým. Dnes jsme dokonce Gulls dokázali přehrávat ve hře pět na pět, což se nám historicky nikdy nedařilo. Příští týden nás čeká výlet do Horní Suché, kde se bude sezóna opravdu lámat, když vyhrajeme, budeme pořád ve hře o play off, prohra, už by pro nás znamenala hodně teoretickou šanci a spíše soustředění na hru o záchranu. Držte nám palce, „srdíčko pro Aligators“ !

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FbC Aligators Klobouky 4:3p

branky: 7. Ondřej Havlíček, 26. Václav Černoch, 27. Michal Žůrek, 62. Václav Černoch – 16. Jakub Gremmel, 46. Lukáš Gregr, 56. Lukáš Gregr; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 68; zásahy brankářů: Martin Zapletálek 23 – Patrik Rychlý 28; po třetinách: 1:1, 2:0, 0:2, 1:0;