Ačko Aligátorů se ještě s bojem o udržení nechtějí smířit a poráží lídra tabulky! V těžké situaci se nachází naši muži, 4 prohry v řadě, které nás odsunuly mimo pozice zaručující play off. Navíc přijel na „naší“ půdu lídr tabulky, Náchod, který měl na první pozici luxusní náskok na druhého, 9 bodů. Pozitivní vliv na sestavu má návrat, po dlouhém zranění, Toma Hosa, který přinesl tolik potřebné zkušenosti. Bohužel naopak, na poslední chvilku, se ze zápasu omluvil Jedlička. Tým chtěl navázat na herní výkon s Kopřivnicí, kde byl více jak vyrovnaným soupeřem. Zápas začal hodně opatrně, Náchod byl dost pasivní, čekal, co my vymyslíme. Po 10 minutách do toho ale vstoupl rozhodčí a udělil dost přísný 2-minutový trest. Obě mužstva patří k týmům, které se o přesilové hry můžou opřít, jak Aligators, tak Náchod mají přes 35% úspěšnosti. To ukázal i tento zápas. Náchod svojí první přesilovou hru využil, Hušek 0:1. Bylo ještě hůř, kdy po nacvičené standardce, střelou na bližší tyč překonal, chytajícího Rychlého, hráč hostů Kovář 0:2. To nás ale zase trošičku zdravě nakoplo, poprvé se připomněla první lajna Aligátorů, Gremmel našel „zadovkou“ Líznara a ten přibil míček pod horní tyčku, 1:2. Vyrovnanou první třetinu potvrdil Můčka, který využil chybu v rozehrávce Náchoda, 2:2.

Začátek druhé třetiny patřil Náchodu, který chtěl, potvrdil roli favorita utkání. Aktivita se jim vyplatila, po rychlé akci, dostal znovu do vedení hosty Juhász, 2:3. Konečně v tomto okamžiku zápasu se probudil náš „klenot“. Denis Jakubec se v první šanci pouze zastřeloval ale ve své druhé šanci se nemýlil, 3:3. Jenže pak hostům dali dárek pro změnu rozhodčí, přesilová hra, další hodně přísné rozhodnutí, další vyloučení, které předcházel náš čistě vyhraný souboj. (omlouvám se, ale ani po zhlédnutí videa nemůžu dát rozhodčím za pravdu, spíše, zbytečné vstupování do zápasu). Náchod zase potvrdil, jak dobře přesilovky má nacvičené, Bureš 3:4.

Třetí třetina, hodně divoká, věděli jsme, že nemáme co ztratit, a že Náchod je dnes k poražení. Po pěti minutách se prosadila naše zkušenější formace, Gremmelova střela končí v horním růžku branky 4:4. Hosté ale rychle odpovídají, jenom jednou v zápase se podařilo odpoutat od naší dobré obrany nejproduktivnějšímu hráči kanadského bodování Národní ligy, Bachtíkovi, 4:5. O minutu později si ale vzali slovo zase Gregr a Gremmel , druhý jmenovaný vrací stav na vyrovnaný 5:5. Tentokrát tento stav vydržel 2 minuty, další tečovaná střela končí za zády Patrika Rychlého, hosté znovu ve vedení 5:6. Jak jsem již výše zmiňoval, náš klenot se prosazuje po druhé, Jakubec, 6:6. Bohužel pak místo uklidnění přišla chyba v rozehrávce, kterou hosté zase trestají a zase tečí před naším brankářem, 6:7, Světlík. Jenže Jakubec hosty znovu potrápil, po nahrávce Krále byl na brankovišti nejdůraznější a kompletuje hattrick, 7:7. Uklidnit hru nám pomohli až rozhodčí, třetí ruku v utkání, tentokrát už potrestali. 2 minuty pro hosty a šance, pro naší přesilovkovou formaci. A i my jsme se řídili statistikami, naše fungující přesilová hra s hrajícím trenérem Pavlem Volkem. Trenér jsi svůj pobyt na hřišti užil přesně 34 sekund, kdy svým gólem poslal Aligátory poprvé v zápase do vedení 8:7. Ale Náchod měl ještě dost času, zbývalo 7 minut. Jenže v těch, už se na výsledku nic neměnilo, díky dobře a jistě chytajícímu Rychlému a „už“ spolehlivé obraně, jsme branku neobdrželi. Tento výsledek nám zase dává, takovou malou naději, že ještě nemusí být play off pryč. Ale také nás zavazuje plně bodovat, pokud možno všude. Začít můžeme na půdě našeho rivala, Gulls si v této sezoně pomáhají Vaškem Černochem, který naplňuje svůj potenciál v superligovém Bulldogs Brno. To nemění nic na věci, že jim chceme vrátit ostudnou porážku z Hodonína 1:7. Lepší pozvánka už být nemůže! 20.1. ve 20hodin na Sportpointu v Brně! Gulls vs. Aligators! Tenhle zápas měl vždy výbornou diváckou kulisu, u toho nemůžeš chybět!

Naše branky (asistence): 14:50 Tomáš Líznar (Jakub Gremmel), 16:55 Josef Můčka, 33:22 Denis Jakubec (František Chmela), 45:54 Jakub Gremmel (Lukáš Gregr), 47:25 Jakub Gremmel (Lukáš Gregr), 50:50 Denis Jakubec (Michal Šíma), 51:22 Denis Jakubec (Dominik Král), 52:29 Pavel Volek (Tomáš Líznar Po třetinách: 2:2, 1:2, 5:3