V sobotu 13.1.2018 odcestovaly starší žákyně FbC Aligators ŠitbořiceSokolnice na první letošní turnaj v lize mladších žáků do Znojma. Nepodařilo se tentokrát sehnat víc aut, takže jsme jeli jen s 8 hráčkami v poli a gólmankou + trenér, víc se nás nevlezlo. Na rozdíl od ostatních turnajů se hrály jen 3 zápasy, holky hrály proti prvnímu (Znojmo starší žákyně) a druhému (Orel Telnice white) celku tabulky a i mladší žáci Židenic jsou hodně vpředu. Takže nic jednoduchého. Kluci z Telnice na nás vletěli jak uragán, na konec jsme ale prohráli přijatelným rozdílem 2:5. Proti Židenicím to byl vyrovnaný zápas, dlouho jsme vedli 1:0, měli i další šance ale na 2 góly během půl minuty jsme nedokázali zareagovat a prohráli 1:2.

Na závěr přišel souboj s holčičím týmem, starší žákyně Znojmo, které jsou opravdu velice silné a právem jsou taky první v tabulce. Nastoupily na nás 3 pětky opravdu starších žákyň:-), byl to boj od začátku, kde i přesto že za nás hrály starší žákyně 3 a zbytek jsou ještě věkem mladší tak rozdíl nebyl až tak vidět. Dlouho to bylo 0:0, držela nás Evička Kulíšková v brance ale i znojemačky si musely dávat velký pozor, šance jsme měli i my. V druhé půlce po jedné z mála chyb jsme prohrávali 0:1, Znojmo si náskok hlídalo, naše holky už nemohly, hra nahoru dolů prakticky bez střídání byla náročná. Asi minutu před koncem po krásné akci na jeden dotek vyrovnala Verča Machálková a i když soupeř (i pořadatelé, když na konci cca půl minuty neběžel při hře čas) dělal co mohl tak už remíza zůstala až do konce. Z bodu máme velkou radost, proti starším žákyním ze Znojma to není zas tak jednoduché. Chválím všechny, že vydržely fyzicky až do konce.

FBC Aligators Šitbořice Sokolnice – Troopers FK Orel Telnice white               2:5

FBC Aligators Šitbořice Sokolnice – K1 Florbal Židenice                                   1:2

FBC Aligators Šitbořice Sokolnice – TJ Znojmo LAUFEN CZ – G                      1:1

Sestava : Eva Kulíšková – Jolča Humpolíková, Anička Sigmundová, Julča Gorbačova, Verča Danielová – Verča Machálková, Barča Machálková, Anička Machálková, Radka Humpolíková