Naše áčko mužů vyjelo na výlet na palubovku Vikingů z Kopřivnice, kde se nám nikdy v historii nepovedlo vyhrát. Bohužel to nevyšlo ani nyní. Dlouhá cesta na utkání venku se podepsala hlavně v úvodu utkání, kdy aklimatizace trvala déle, než je zdrávo. V této fázi zápasu nám pomohl ve velké formě chytající Jirka Piše, do 10. minuty držel čisté konto. Pak špatně odražený míček, přímo na čepel domácího Podlezla 1:0. Jenže od téhle doby jsme byli více než vyrovnaným soupeřem pro Kopřivnici. Reakce přišla od naší druhé formace Dominik Král, využil výbornou nahrávku od Jedličky. Další úder přidala naše posila Michal Šíma, který si našel dobrou pozici na velkém brankovišti a tam byl nekompromisní 1:2. Jenže Vikingové mají zkušené mužstvo.,a to dokáže využit jakékoliv zaváhání. Špatné přebrání hráče na útočné polovině, dobrý výhoz brankáře domácích a přesné zakončení brejkové situace, 2:2 Vávra. Jenže co bylo ještě horší, minutu před koncem první třetiny domácí využívají další naší drobné chyby v útočném pásmu. Situaci tři na dva vyřešíme špatně a hosté jsou v následném brejku nekompromisní, Adam Lichnovský svojí tvrdou ranou nedává Pišemu šanci 3:2. Tahle rána nás evidentně zasáhla více, jak se čekalo. Protože jinak se zaspaný úvod druhé třetiny nedá popsat. Lichnovský a Podlezl nás za to trestají, 5:2. To pro nás znamenalo udělat další velký restart, začít více běhat a přidat na důrazu. Naopak Kopřivnici jako by to uspalo. Najednou nás bylo plné hřiště a Vikingové se prakticky nedostávali na naši polovinu palubovky. Góly, Gregra a Líznara nás vrátili do zápasu 5:4. Po dalším velkém tlaku se nám podařilo dokonce vyrovnat a komu jinému než Lukášovi Gregrovi, který si našel odražený míček a zasunul ho do brány, 5:5. Moc jsme všichni chtěli ještě další gól, byli jsme lepší, jenže tady se to ukázalo jako kontraproduktivní. Útočný faul ohodnocený přísným dvojminutový trestem. Oslabení ale bylo výborně odbráněné a to, co obrana nezablokovala, to chytl v brance připravený a odpočatý Piše. Až 15 sekund do konce přesilové hry a taky druhé třetiny, asi na 3x tečovaná střela, Podlezla, skončila v naší bráně. Hrozná škoda. Třetí třetinu jsme začali naší aktivní hrou, která se nám osvědčila ve druhé třetině. Odměnou byla vrácená přesilovka od rozhodčích. Ještě před ní se nám dařilo hrát 6 proti 5 asi 2 minuty, jenže nic z toho. Tady přichází zlomový okamžik zápasu, bohužel tuhle sezonu doplácíme na nezkušenost a někdy naivní chyby. Přesilovku se nám nepodařilo využít, navíc na jejím konci vyhozený míček dobíhá hráč domácích Vávra, který nezištnou přihrávkou nachází volného spoluhráče, ten se nemýlí, 7:5 Kubátko. Samozřejmě, že ještě zbývalo dost času, jenže síly rychle ubývali. Snížit se nám povedlo až Lukášem Gregrem 3 minuty před koncem. Tlak a šance v powerplay byly, jenže nic nám tam nepadlo. Takže zase odjíždíme bez bodu. Ještě není nic definitivně ztraceno ale je potřeba si říci, play off se nám vzdaluje a každá další bodová ztráta nás bude více zakopávat do hry o udržení Národní ligy. Což si nikdo před sezonou nepřál. Není se na co vymlouvat, každý má stejné podmínky. Zranění, vynucené nebo dobrovolné změny v kádru, tréninkové časy. Já ale přesto týmu věřím. Ať už to bude play off nebo boj o udržení. Chci dát tomuhle týmu šanci i příští rok ve stejné soutěži. Věřím, že se o to ještě popereme! Držte nám palce a na kom jiném se lépe chytit než je lídr tabulky? Dojdi kouknout v sobotu do Rousínova!