V neděli 8.1.2018 odcestovaly naše ženy PRAMOS Šitbořice FbC Aligators ve třech pětkách na Zlínsko, kde se v rámci 1. ligy žen měly střetnout s druhým týmem tabulky – Florbal Vsetín. Bohužel po čtyřech výhrách v řadě a šesti neprohraných zápasech v základní části, kdy se jim povedlo porazit i lídra tabulky Bulldogs Brno, utržily v prvním zápase tohoto roku těsnou porážku 5:6. Určitě se však děvčata nemají za co stydět, oproti prvnímu vzájemnému utkání byla hra vyrovnaná. Dokonce v počtu střel na bránu byly naše holky lepší. Ale hraje se na branky a soupeř měl v závěru zápasu více štěstí. Pro fanouška by byl klasický článek nezajímavý. Proto místo toho přinášíme komentáře tři kapitánech týmu a trenéra.

Nejprve Petra Ondráčková, hlavní kapitánka týmu:Zápas začal velmi špatně, když jsme dostaly gól již v první minutě, po chybě ve střídání a pak jsme musely celý zápas dohánět skóre. Šancí na otočení zápasu bylo spousta, jenže nám chybělo štěstí v podobě trefování odkryté brány. Zápas byl vyrovnaný, ale pak jsme ke konci zápasu hrály oslabení a dostaly gól. Bohužel se nám nepovedlo vyrovnat ani s 6 hráči v poli a tak jsme prohrály. Ale příště je snad konečně porazíme, aneb do třetice všeho dobrého.“

Dále druhá kapitánka Petra Drápalová, nejzkušenější hráčka týmu: „Po nepříliš povedené první třetině, kdy nás soupeřky přehrávaly a u každého míčku byly rychleji než my, se hra od druhé třetiny vyrovnala. Dokázaly jsme si vytvořit spoustu gólových příležitostí, ale jen těžko jsme překonávaly jejich skvěle chytající gólmanku. Na konci zápasu, při nerozhodném stavu, dostal Vsetím možnost hrát přesilovku, kterou využil a nám se už srovnat nepovedlo, a to ani při hře bez brankařky.“

A v neposlední řadě třetí kapitánka týmu, velká „srdcařka“ a „hecařka“ týmu Tereza Baranová: Zápas jsme nezačaly nejlépe, díky špatnému střídání jsme obdržely v prvních minutách gól. Celý zápas jsme potom dotahovaly. Druhá třetina byla o mnoho lepší než první, dokázaly jsme prostřelit gólmanku a vytvořily si mnoho hezkých šancí. Každá hráčka dělala svou práci při bránění, proto jsme nedostávaly tolik branek, co minulý zápas. Celý zápas rozhodly poslední minuty, kdy hráčky Vsetína vstřelily vítězný gól v našem oslabení. Do budoucna musíme natrénovat práci v brankovišti a střídání, které nám dělá stále problém.

Komentář trenéra Jaroslava Hály: „K zápasu řekly vše podstatné kapitánky. Já bych jen rád dodal, že holky udělaly od začátku obrovský pokrok a ve Vsetíně bojovaly a předváděly skvělý florbal jak nikdy předtím. Bohužel pro nás, ale bohu dík pro florbal, i soupeř udělal velký pokrok, a tedy diváci mohly vidět skvělý ženský florbal v nejvyšší kvalitě, co muže 1.liga žen nabídnout. Jak již psal i trenér Vsetína, zatím nejlepší zápas této sezóny. Bohužel stále nás trápí některé až nepochopitelné výpadky ve hře, ať již při střídaní, bránění či rozehrávce, na čemž musíme ještě zapracovat. I přesto, že jsme druhý nejlepší tým v počtu vstřelených branek, chce to zapracovat i na koncovce, jelikož právě ze Vsetínem nás trápila. Ale pokud budou děvčata makat na trénincích i zápasech jako do teď, tyto věci vychytáme a na play off budeme skvěle připraveni :-)“

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators –  Florbal Vsetín 5:6
Naše branky vstřelily:
27:59 Petra Ondráčková (Marie Halasová), 29:11 Pavla Manová (Petra Drápalová), 36:39 Marie Halasová, 45:08 Monika Jahodová (Kateřina Slezáková), 50:26 Petra Drápalová
Po třetinách: 1:0, 3:3, 2:2

Příští zápas:

13.1.2018 v SH Náchod od 17:00   PRAMOS Šitbořice FbC Aligators vs. FBC Dobruška

Příští domácí zápas:

20.1.2018 v SH Rousínov od 19:00   PRAMOS Šitbořice FbC Aligators  – FBŠ Jihlava