O víkendu 16.-17.12.2017 čekaly ženy PRAMOS Šitbořice FbC Aligators těžká utkání. V sobotu v Brně lídr soutěže itelligence Bulldogs Brno a v neděli v Jihlavě proti nepříjemnému a kvalitnímu soupeři SK Jihlava. I tak chtěla děvčata ukázat, že jejich výkon stále stoupá a soupeřů se nezaleknou.

Sobotní zápas proti Bulldogs byl od začátku ve vysokém tempu. Soupeř byl od začátku důraznější a uběhanější a jako první se ujal v šesté minutě vedení. Naše děvčata to ale nezaskočilo a díky skvělé taktické a chytré hře, nejen že dlouho nedovolila soupeři se prosadit, ale dokonce se ve třinácté minutě vyrovnala a první třetina skončila 1:1. V druhé třetině Aligátorky makaly naplno proti důraznému soupeři a nepustila ho k zakončení. Naopak soupeř začal kupit chyby, které naše holky trestaly pěti brankami. Soupeři se v druhé třetině povedlo skórovat jen jednou, a tak aligátorky zvýšily svůj náskok na rozdíl čtyř branek 6:2. Do poslední třetiny nastoupily soupeřky už jen ve dvou pětkách a s odhodláním vyrovnat. Od začátku třetiny do Aligátorek Bulldočky bušily a doslova protlačily do brány čtyři branky a v závěru zápasu se náskok Aligátorek snížil na jednu branku. Aligátorky se sice v poslední třetině gólově neprosadily, ale nedovolily soupeři vyrovnat. Soupeř sice na závěr přitvrdil, ale to nepomohlo, naopak to vedlo v závěru k vyloučení, a tak aligátorky zápas dohrály v přesilovce, kde se jim překvapivě snadno dařilo držet míček a tento náročný zápas dovést do vítězného konce.

Komentář trenéra Jaroslava Hály: „Mrzí mě komentář trenéra Bulldogs  že soupeř upletl z h…a bič, jelikož si to nemyslím. Naše děvčata hrály skvěle, plnily taktické pokyny a minimálně vytvářela chyby. Soupeř byl určitě důraznější a lépe fyzicky připraven, ale Aligátorky zase hrály chytře a díky neuvěřitelnému nasazení zápas dotáhly do vítězného konce.  :-)“

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – itelligence Bulldogs Brno  6:5
naše branky vstřelily
: 12:52 Tereza Baranová (Sabina Mátlová), 25:31 Monika Jahodová (Kateřina Slezáková), 26:15 Marie Halasová, 27:48 Kateřina Slezáková (Klára Jahodová), 36:43 Kateřina Slezáková (Klára Jahodová), 37:38 Pavla Manová (Veronika Martincová)
po třetinách: 1:1, 5:1, 0:3;

V neděli odcestovaly Aligátorky do Jihlavy, kde se utkaly proti pro ně hodně nevyzpytatelnému soupeři SK Jihlava. V minulosti s ním Aligátorky mají jen jednu výhru, a to ještě díky vlastnímu gólu brankařky v poslední minutě. Dále jen remízu v poháru začátkem září, jinak za dva roky jedna prohra v prodloužení a tři prohry v základní části, včetně poháru v loňské sezóně. V zápasu s Jihlavou padá vždy hodně branek, vzpomeňme na zápas v Rousínově, který skončil výhrou Aligátorek 12:11 právě díky vlastnímu gólu brankařky. Aligátorky byly na soupeře ale dobře připravené a věřily, že tentokrát se vše povede. Začátek zápasu byl takový opatrný z obou stran. Soupeř ale postupně zvyšoval tempo a tlak na Aligátorky, ale jako první se díky rychlé akci našeho juniorského útoku ujaly naše holky. Soupeř nadále ale tlačil a byl více na polovině našich děvčat. Aligátorky se díky skvělému bránění dlouho držely, ale díky velké chybě při rozehrání standartní situace nezabránily Jihlavě vyrovnat a první třetina skončila remízou 1:1. V první třetině byl soupeř lepší, ale v druhé tomu bylo naopak. Na hřiště vstoupily Aligátorky s větším nasazením a bojovností a postupně si vytvářely brankové příležitosti, z kterých šest proměnily. Zaskočený soupeř se zmohl pouze na jednu branku a druhá třetina skončila 7:4 pro Aligátorky. V poslední třetině se hra vyrovnala. Soupeř se snažil výsledek zkorigovat, ale Aligátorky mu v tom skvěle bránily. Jihlavě se sice povedlo vstřelit dvě branky, ale víc jim naše holky nedovolily a ještě přidaly jednu branku.  Dokonce neproměnily ani nájezd a přesilovku v 10. minutě druhé třetiny. V závěru, podobně jako s Bulldogs, soupeř zvýšil svoji důraznost až na hranici únosnosti, kterou v 59. minutě zápasu překročila jinak dosud skvěle hrající hráčka Jihlavy a zápas se dohrával v početní převaze Aligátorek, které už nedovolily další korekci výsledku a zápas vyhrály zaslouženě 8:6 a posunuly se v tabulce na třetí místo.

Komentář trenéra Jaroslava Hály: „Byl to skvělý zápas s kvalitním soupeřem, až někdy nechápu, že je Jihlava na předposlední. Stejně jako z Bulldogs rozhodla druhá třetina, ale i celkově skvělé bránění a větší tah na bránu, právě v již zmiňované druhé třetině. Celkově se naše hra zlepšuje, padá méně branek do naší brány, kdy posledních čtyřech zápasech je průměr branek jeden zápas poloviční, než byl v prvním až desátém kole. Ale nespíme usnout na vavřínech. Teď si celý tým přes přes svátky zaslouženě odpočine a po novém roce jdeme zase na to. A bude od začátku náročné, vždyť hned první zápas nás čeká velice kvalitní soupeř Florbal Vsetín, který se po ospalém začátku rozjel a porazil nás v prvním zápase vysoko 11:6 a nedávno Bulldogs 2:1, díky čemuž se posunuly na druhé místo tabulky, o jeden bod před nás. Tedy čeká nás náročný vstup do nového roku. Rád bych tímto poděkoval jako trenér všem hráčkám za zodpovědný přístup k ztréninkům a velkému nasazení v zápasech, fanouškům za podporu a sponzorům, obcím a dalším finančním podporovatelům za tuto podporu a popřál příjemné prožití svátků vánočních a vše nejlepší do nového roku. :-)“

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – SK Jihlava  8:6
naše branky vstřelily:
03:56 Klára Jahodová (Monika Jahodová), 21:04 Jana Pražáková (Pavla Manová), 24:35 Klára Jahodová, 30:46 Veronika Martincová (Petra Drápalová), 31:53 Kateřina Slezáková (Klára Jahodová), 32:07 Pavla Manová (Martina Horáková), 39:58 Monika Jahodová (Pavla Buráňová), 45:48 po třetinách: 1:1, 6:3, 1:2;

Odkaz na online zápis sobotního zápasu: ONLINE

Odkaz na online zápis nedělního zápasu: ONLINE