V neděli nás čekal poslední zápas letošního roku, když jsme se v Hodoníně utkali v derby proti Telnici. Oba týmy se velmi dobře znají, protože spolu pravidelně trénují. Náš tým se musel obejít kromě hráčů dlouhodobě zraněných i bez centra první lajny Jakuba Gremmela, který pobýval v zahraničí a stále nemocného Thomase Jakubce.

Začátek zápasu vypadal dobře. Hráli jsme na míčku, avšak bez šance. V 5. minutě jsme dostali možnost přesilové hry, ve které měl obrovskou šanci Pavel Volek, ale z jasné šance trefil z blízka pouze tyč. Následně už ale převzali otěže zápasu hosté z Telnice. Ve 14. minutě otevřel skóre hostující Jan Daler, který zakončil nekompromisně pod horní tyčku. Na 2:0 zvýšil před koncem třetiny Rudolf Večeřa. O přesném průběhu první třetiny hovoří počet střel 12:2 pro Telnici.

Začátek druhé třetiny začal naším oslabením, když byl vyloučen Tomáš Líznar, které jsme přežili. V polovině zápasu, po krásné akci do prázdné, vstřelil svou první branku v našem družstvu Michal Šíma, po přihrávce Lukáše Gregra 1:2. Ve 33. minutě navýšil vedení zpět na 2 branky Petr Kubala. Pět vteřin před koncem třetiny vstřelil Tomáš Líznar, asistoval opět Lukáš Gregr. 2:3

Ve 43. minutě Rudolf Večera svým druhým gólem navýšil na 4:2. O 3 minutě později kapitán hostů Daniel Budík 5:2 pro Telnici. Deset minut před koncem Dominik Král měl jednoduchou pozici, když ho Patrik Jedlička našel luxusní přihrávkou před prázdnou brankou. Střelecký účet zápasu na 6:3 pro Telnici uzavřel v 55. minutě Jiří Knotek.

Komentář našeho trenéra Martina Slabého: „Soupeř vyhrál zaslouženě, byl florbalovější, my jsme naše šance neproměnili, proto jsme nevyhráli. Děkujeme soupeřům, fanouškům a rozhodčím.“