sedmý

V sobotu 9.12.2017 odcestovaly juniorky FbC Aligators Pozořice již na sedmí turnaj 2. ligy juniorek, kde se střetly s juniorkami FBS Olomouc a Gymnázium Krnov, po. Tentokrát se sešlo 9 hráček do pole plus jedna brankařka.

První zápas proti Olomouci rozjely juniorky skvěle, proti zaskočenému soupeři vstřelily v první třetině dvě branky, a to v sedmé a dvanácté minutě a ujaly se vedení 2:0. Soupeřky sice do konce třetiny snížily na 2:1, ale naše děvčata v šesté minutě druhé třetiny opět navýšila svůj náskok na 3:1. Bohužel to bylo od našich děvčata vše, v druhé polovině druhé třetiny se hra vyrovnala a soupeř dokonce snížil na rozdíl jediné branky (3:2). Třetí třetina už byla v režiji Olomouce. Náš tým holek trápila nesehranost a obrovské chyby v obraně, díky kterým soupeř vstřelil v poslední třetině čtyři branky a zápas vyhrál 3:6.

Druhý zápas proti Krnovu byl výrazně jiný než ten první. Soupeř se zaměřil především na bránění a naše děvčata se tentokrát proti betonu těžko prosazovala. Nepřesnost v rozehrávce a nedůraz v koncovce způsobil to, že se poprvé naše děvčata prosadila až v desáté minutě. Bohužel díky velké chybě v obraně soupeř do konce třetiny vyrovnal na 1:1 a tak skončila i první třetina. Ve druhé třetině se hra našich děvčat zlepšila a díky tomu zvýšila svůj náskok na 3:1. Ale poslední třetina byla znovu utrápená jako ta první, ale díky skvělému výkonu brankařky a jedné brance, vstřelené v závěru zápasu, naše děvčata nakonec vyhrála 4:1.

FbC Aligators Pozořice vs. FBS Olomouc 3:6

branky (asistence): 06:49 Lucie Honková, 11:03 Kateřina Slezáková (Karolína Kohoutková), 15:45 Monika Jahodová (Svatava Čermáková) Po třetinách: 2:1, 1:1, 0:4

FbC Aligators Pozořice vs. Gymnázium Krnov, po.  4:1

branky (asistence): 09:38 Monika Jahodová (Klára Jahodová), 16:52 Kateřina Slezáková (Monika Jahodová), 23:00 Lucie Honková (Svatava Čermáková), 42:34 Eva Filipová (Veronika Muselíková)
Po třetinách: 1:1, 2:0, 1:0

Sestava:

brankářka – Spevárová Kristýna, 2 – Čermáková Svatava, 4 – Slezáková Kateřina,                            6 – Kohoutková Karolína, 9 – Jahodová Monika, 10 – Muselíková Veronika, 14 – Králová Veronika, 16 – Jahodová Klára, 17 – Eva Filipová a 36 – Honková Lucie

Slova trenéra Jaroslava Hály: „Trápí nás nesehranost týmu, složeného s juniorek a dorostenek. Ano letos jsme pojaly 2. ligu juniorek spíš jako skvělou přípravu juniorek na 1. ligu žen a pro dorostenky je to výborná praxe jak pro jejich ligu dorostenek, tak i pro jejich herní růst do budoucna. Na druhou stranu nemůžu být spokojen s hrou tohoto týmu. Některé hráčky nechodí na trénink nebo velice málo, a když k tomu připočítáte to, že se juniorky  s dorostenkami setkají jen jednou týdně na společném tréninku, je těžké tento tým připravit na turnaj. Jako trenér se s tím snažím něco udělat, ale je to především o holkách a jejich přístupu a s tím už já moc neudělám. Nevedeme si v soutěži špatně a věřím, že můžeme v této soutěži uspět a věřím, že holky půjdou do sebe a výkon týmu půjde nahoru a ne opačně.!