V neděli 10. prosince odehráli starších žáci další turnaj v Jihomoravském přeboru starších žáků. Tento turnaj se odehrál ve Slavkově u Brna, kde nás čekaly Blanska a Horní Brno. K zápasu přicestovalo pouze 8 hráčů do pole a brankář, takže trenér řešil, jak se sestavou. Je to další extrém této sezóny, protože jsme se představili už v sezóně i v 16 lidech do pole, pak většinou ve 13 a teď taková krize.

Konečně se nám povedl začátek utkání. Prvních 5 minut jsme soupeře nepouštěli vůbec do hry. Po sériích šancí se prosadil až kapitán týmu Luboš Dostál v čase 5:30 po asistenci Martina Tošera. Následovalo několik zaváhání, které soupeř využil a do přestávky skóre otočil.

V polovině utkání si oba aktéři naší branky role otočili, a po krásné akci Martin Tošer vyrovnal. Ani ne po minutě byl ale stav opět příjemnější pro soupeře, když v čase 19:07 vstřelil branku hráč Blanska. V poslední minutě třetiny jsme zásluhou Luboše Dostála opět vyrovnali.

V poslední třetině to bylo kdo z toho. Štěstí stálo pří nás, když Tomáš Zbytek, po přesunu do obrany, vstřelil po asistenci kapitána gól roku, když z první vymetl „bombou“ levou šibenici.

FBK Atlas Blansko – FbC Aligators Klobouky Bučovice 3:4
branky:
9. Lukáš Jurásek, 11. Filip Volgemut, 20. Jakub Müller – 6. Martin Tošer, 19. Martin Tošer, 24. Luboš Dostál, 25. Tomáš Zbytek; rozhodčí: Jan Kouba – Lukáš Paták; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Jan Opletal  – Matěj Musil ; po třetinách: 2:1, 1:2, 0:1;

 

Ve druhém zápase nás čekal tým Hornets Brno, který okupuje čelo tabulky. Již od začátku bylo jasné, že nás čeká extrémně fyzicky náročný zápas. Soupeř měl 3 pětky, šikovné hráče, kteří v nemálo případech převyšovali výškou naše hráče o 2 hlavy.

Soupeř nás od začátku přehrával, obrana byla pod obrovským tlakem. Tým ale držel taktiku stanovenou trenérem Tomášem Kalusem. Ve 3. minutě přišla naše šance. Soupeřům trenér špatně střídal, a naše družstvo svou šancí nepohrdlo, když si branku po rychlém přenesení hry připsal Dominik Novotný. O minutu později, po naší hře v malém brankovišti, jel soupeř trestné střílení, které ale brankář Matěj Musil vychytal. Následovalo oslabení, které tým odmakal, ale stálo nás to mnoho sil. Ke konci třetiny už někteří hráči toho měli plné zuby, protože se hrálo ve velkém tempu a soupeř 2 brankami otočil.

Ve druhé třetině jsme měli několik šancí, ale branky stříleli pouze soupeři, a to rovnou 4. Poslední třetina byla už „na krev“ Naši hráči jeli z posledních sil, což bylo kromě jejich pohybu vidět i na jejich výrazu. Přesto jsme se dostali na začátku do tlaku, který vyústil brankou Luboše Dostála. Soupeř si vzal oddechový čas, po kterém jsme dvakrát inkasovali. Poslední branku utkání vstřelil po nádherné akci Luboš Dostál. Celý tým odehrál zápas na hranici svých sil, za což si zaslouží velké poděkování.

FbC Aligators Klobouky Bučovice – Hornets Brno ZŠ Horní 3:8
branky:
3. Dominik Novotný, 30. Luboš Dostál, 33. Luboš Dostál – 8. Marek Zapletal, 12. Vítek Šerák, 15. Milan Dobeš, 18. Michal Andrysík, 19. Marek Zapletal, 20. Adam Joukl, 31. Adam Joukl, 32. Adam Joukl; rozhodčí: Jan Kouba – Matěj Otáhal; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Matěj Musil  – Jan Kříž ; po třetinách: 1:2, 0:4, 2:2;Soupiska:

Musil Matěj – Bašta Jiří, Prokop David, Novotný Dominik, Dostál Luboš ©, Zbytek Tomáš, Pflimpfl Radek, Mlčoušek Jan, Tošer Martin