Na naší domácí palubovku přijel Žďár nad Sázavou. My jsme měli za sebou opravdu dobrou sérii výher, tým se už pomalu začal sehrávat a fungovat. Naše sestava byla krom dlouhodobě zraněných hráčů a bratří Jakubců kompletní. Bohužel v sobotu v Hodoníně přišel kolaps. Místo toho, abychom se prokousali na dobrou pozici v play off, Hippos nás zase posunul na boj o udržení. Žďár, speciálně jeho hra, nám dělá obrovské problémy. Mají zkušený tým, který na nás prostě umí zahrát. Začátek byl o naší aktivitě, museli jsme tvořit a hosté byli poskládaní na svém obraném brankovišti, kde nám chytali křižné přihrávky a chodili do velice efektivních brejkových situací. Na úvod se prosadil svým typickým způsobem Jedlička 1:0. Pak se ale stalo to, co jsme nechtěli. Přestali jsme být aktivní a Žďár čím dál více nebezpečnější gól zkušeného Tlustoše 1:1. Pak bohužel přišlo vyloučení na 5 minut pro Můčku, které se nám ještě podařilo ubránit. Prakticky hned nás rozhodčí poslal zase na dvě minuty na trestnou, což už zase Tlustoš využil 1:2. Na to jsme ještě dokázali reagovat pohledná kombinace Líznar – Gremmel 2:2.

Do druhé třetiny naši aktivitu srazila pěkná střela Dvořáka 2:3 pro hosty. Volek jako správný lídr domácího týmu odpověděl povedenou individuální akcí, jako za starých časů, 3:3! Hosté ale zase mnohem efektivnější v útočném pásmu jako my, dva rychlé brejky a bylo to 3:5 a zbývala už jen 20 minut do konce.

Ve třetí třetině se naše první lajna probrala i střelecky a svůj tlak dokázala protavit v branky, dvakrát Líznar po nahrávce Gregra a 5:5, jsme zpět! Míříme k další velkému obratu. Jenže místo toho přišlo obrovské zklamaní, další efektivita v podání hostů, brejk a zakončení do prázdné brány Rychlého, Halm 5:6.

Co k tomu říci, hosté nás zase vyučili z efektivity, v útočném pásmu byli daleko více nebezpečnější, my jsem nenašli recept na jejich výborný obraný blok, i když v poslední třetině půlka týmu Žďáru nemohla běhat. Hippos nám vzal naše sebevědomí nezbývá než dovést plný počet z Třebíče.