O víkendu 2.-3.12.2017 čekal ženy PRAMOS Šitbořice FbC Aligators jeden zápas venku proti FBŠ Jihlava a jeden doma proti FTC Vysoké Mýto. Aligátorky chtěly navázat na minulý, úspěšný, čtyřbodový víkend. Cíl byl jasný – dvě výhry!

V sobotu odpoledne vyrazily dvě auta Aligátorek do sportovní haly – Dolní Cerekev (domácí hala FBŠ Jihlava). Díky nemocem a nedoléčeným zraněním dojely na Vysočinu dvě pětky našich žen s jednou gólmankou. Zápas začal v 17:00 hod. a měl podobný průběh jako minule, jen tolik branek nepadalo. Soupeř nás nepřekvapil a opět jen úpěnlivě bránil a hrál na rychlé protiútoky. Od začátku zápasu měl náš tým převahu a postupně si vytvářel brankové šance. První šanci holky proměnily deváté minutě první třetiny a druhou hned minutu po ní. Do konce třetiny ještě přidaly dvě branky a zdálo se, že zápas bude jednoznačný. Hlavně, když první třetina skončila na střely 23:9 pro Aligátorky. Do druhé třetiny však Aligátorky vstoupily, ve volném tempu a naopak soupeř o poznání zabral. Naše děvčata sice držela se soupeřem krok. I když ve dvanácté minutě zvýšila své vedení na 5:0, výrazně polevila a soupeř nás začal dostávat pod tlak. Asi jistota jasného výsledku způsobila, že posledních osm minut druhé třetiny, byl soupeř lepší a povedlo se mu dvěma brankami snížit na 5:2 a dokonce Aligátorky přestřílet 9:14. Do poslední třetiny nastoupily Aligátorky zodpovědně a už soupeře nepouštěli k výrazným šancím. Děvčata se sice už tak výrazně neprosazovala jako v první třetině, ale zápas si už nenechala utéct. I když třetí třetina skončila na branky 1:1, děvčata jasně soupeře přestřílela 14:4. Zápas skončil výhrou Aligátorek 6:3, na střely 46:27.

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – FBŠ Jihlava 6:3
naše branky vstřelily:
08:59 Tereza Baranová (Pavla Buráňová), 09:34 Monika Jahodová (Martina Horáková), 16:29 Monika Jahodová (Kateřina Slezáková), 17:35 Klára Jahodová, 31:29 Tereza Baranová (Petra Drápalová), 40:32 Petra Drápalová (Tereza Baranová) po třetinách: 4:0, 1:2, 1:1;

V neděli odpoledne se naše ženy přesunuly do domácí haly v Křenovicích. Kde odehrály v letošní sezóně již třetí zápas s FTC Vysoké Mýto. Aligátorky, zvyklé na halu v Křenovicích, kde trénují, vytvářely od začátku neskutečný tlak. Ten vyvrcholil v sedmé minutě první brankou. Bohužel i přes velký tlak a skvělou obranu se soupeři povedlo v 13. minutě vyrovnat. Soupeř se po vyrovnávající brance nakopnul a hra se vyrovnala. Aligátorky se první třetině ještě jednou ujaly vedení, ale soupeř znovu vyrovnal a třetina skončila 2:2. Přestože naše holky soupeře přestřílely 12:5. Hráčky z Vysokého Mýta začaly druhou třetinu plné energie, rychle napadaly a dělaly Aligátorkám problémy. Stejně jako v první, tak i ve druhé třetině zabodovala naše děvčata, a to v čase 7:31. Soupeř sice do dvou minut vyrovnal, ale to bylo od něj na delší dobu vše. Aligátorky začaly soupeře přehrávat. Ten, aby tlak zastavil, přitvrdil. A to tak, že jedna z jejich hráček byla ve 13. minutě vyloučena a následující přesilovku Aligátorky využily. Soupeř od té chvíle znervózněl, více se soustředil na kritiku rozhodčích a přestal hrát.  Naše holky toho dokázaly využít a v 17. minutě navýšit svůj náskok o dvě branky. Soupeř byl úplně rozhozen, že se přestal soustředit i na střídán. V jednu chvíli měl 7 hráček na hřišti, díky čemuž šel do oslabení. Poté ještě hráčka z Vysokého Mýta dohrála nevybíravým zákrokem před bránou jednu z našich hráček. Skončilo to oslabením hostujícího celku 5 na 3, ale do konce druhé třetiny už gól nepadl. Hned na začátku třetí třetiny, přesněji ve 22. vteřině, využily Aligátorky poslední sekundy přesilovky a zvýšily svůj náskok na 6:3. Od té chvíle soupeř soustředil více na dohrávání soubojů, žduchání a podobně. Až na pár hráček, které se snažily ještě něco s výsledkem udělat. Aligátorky to naopak ještě více nakoplo a postupně náskok navýšily na stav 9:3. Soupeř už jen stihl v závěru třetiny upravit výsledek na konečných 9:4. Na střely 36:19.

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – FTC Vysoké Mýto 9:4
naše branky vstřelily
: 06:53 Martina Horáková (Monika Jahodová), 14:03 Klára Jahodová (Kateřina Slezáková), 27:31 Marie Halasová, 33:30 Tereza Baranová (Marie Halasová), 36:48 Tereza Baranová (Tereza Ondráčková), 40:22 Pavla Manová (Marie Halasová), 43:36 Pavla Manová (Monika Jahodová), 53:18 Petra Drápalová, 56:23 Monika Jahodová (Kateřina Slezáková)
po třetinách: 2:2, 3:1, 4:1;

Komentář trenéra Jaroslava Hály: „Co se týče hry a výsledku jsem velice spokojen. Za celý víkend jsme dostaly méně branek, než byl průměr branek na zápas v předchozích víkendech. Ještě ale děláme zbytečné chyby, jimiž pomáháme soupeři do šancí. A koncovka není úplně v pořádku, ale na všem neustále pracujeme. Jediné co mě mrzí je chování soupeřek. Můžeme polemizovat o výkonu rozhodčích. Soupeři se zdálo, stejně jako v minulém zápase, že pískal pro nás. Nám se zase zdálo, že pískaly málo soupeřových tvrdých zákroků. To vše ať vezme čert. Ale závěrečnou sirénou by se mělo na vše zapomenout. Když soupeřka jedné z našich hráček, na kterou předtím ve hře předvedla pár nevybíravých zákroků, nepodá ruku. Tak
už mi to nepřipadá moc nesportovní. Takhle nejedná sportovec a tohle opravdu do sportu nepatří!“

Odkaz na online zápis sobotního zápasu: ONLINE

Odkaz na online zápis nedělního zápasu: ONLINE