V sobotu a v neděli čekaly na mladší žákyně 2 turnaje, v sobotu Orelská liga v Lužicích a v neděli liga mladších žákyň na ZŠ Horní. Vzhledem k různým nemocem (ach jo) a jiným aktivitám (proč ne, Vánoční stromky je taky třeba rozsvítit) jsme se dávali těžko dohromady, ale na oba dny jsme nakonec měli 6 holek do pole a co je nejdůležitější, i brankářka byla. Trochu statistik:

 SOBOTA:

Aligátorky – Florbal Dolní Bojanovice       6:1

Aligátorky – T.J. Sokol Strážnice              4:4

Sestava : Kulíšková Evička, Sigmundová Anička, Machálková Verča, Machálková Barča, Danielová Verča, Hrazdírová Viktorka a Přibylová Soňka

NEDĚLE:

Aligátorky – Znojmo                                 1:3

Aligátorky – Hornets                                9:5

Aligátorky – Bulldogs                               4:5

Aligátorky – Dragons Kyjov                     7:3

Sestava : Wronková Denisa, Nečasová Míša, Zouharová Natka, Zoubková Nikča, Machálková Barča, Lužová Kája a Machálková Barča

  Na sobotní orelské lize kde hrajeme proti družstvům mladších žáků jsme v prvním zápase vcelku bez problémů porazili Dolní Bojanovice, druhý zápas proti první Strážnici byl úplně o něčem jiném. Holky strašně chtěly vyhrát aby se dotáhly na čelo tabulky.  Podporovala je hodně plná hala, hlavně kluci z druhých Šlapanic byly hodně slyšet při fandění. Asi 20 sekund před koncem za stavu 4:4 se stalo něco, co asi není úplně pravidlem a co si všichni budeme dlouho pamatovat. Po teči za naší brankou jsme měli rozehrávku, rozhodčí ukazoval i míček pro nás, ale kluci ze Strážnice (asi ne úmyslně) rychle rozehráli a dali gól na 5:4. Holky slzy na krajíčku, já jsem po kratší diskuzi s rozhodčím začal pochybovat jestli jsem gestikulaci rozhodčího nepochopil špatně, protože tvrdil že si není jistý a že to necháme…. Mezitím přišel p. trenér Strážnice Vojta Studénka, bez váhání vysvětlil rozhodčímu kam opravdu ukazoval, odvolal gól a holky po rozehrávce bez problémů dohrály 20 sekund za brankou. Něco takového se jen tak nevidí a i když to může vypadat jednoduše, na dotazy v šatně typu „a co bys udělal ty?“:-))))se člověk opravdu zamyslí nad tím, že je to jen sport ale že udělat takové gesto není vůbec jen tak. Děkujeme panu Studénkovi ze Strážnice, za co smekám i já je to, že mu holky po zápase samy od see poděkovaly!!!

   V neděli jsme nastoupili proti tradičním soupeřkám v lize mladších žákyň, prosadily se i mladší holky (ročníky 2007, 2008) a to je dobře, snad jim chuť vydrží:-). Dvě výhry nám udělaly radost, škoda těsných proher kde jsme se hlavně trápili v koncovce a padly nám tam laciné góly, za zmínku stojí 5 gólů do branky Hornets za jedno střídání, zlepšená hra dozadu a sem tam už i náznaky kombinace, tam se ale musíme hodně zlepšovat. Holky měly i hodně fanoušků z řad rodičů, tak jsme jim snad i udělali radost:-)

Nashledanou 17.12. v Brně na Čejkovické na Vinohradech

Radim Machálek – trenér

Profilová fotka, mladší žákyně na Orelské lize mladších žáků.

Fotka zde, mladší žákyně na turnaji v Brně v rámci ligy mladších žákyň: