Dorostenky FbC Aligators ZŠ Pozořice odehrály v sobotu 2.12 svůj čtvrtý turnaj ve Znojmě, kam odjely tentokrát v plné síly a s dvěma pětkami. Jako je čekalo utkání proti TJ Znojmo LAUFEN, vedoucímu týmu soutěže. Zápas byl od samého začátku vyrovnaný, ale nám se podařilo vstřelit první branku a dostat se do vedení. Bohužel vedení se nepodařilo dlouho udržet a Znojmo v zápětí vyrovnalo. Naše holky, ale byly bojovné a o každý míček se porvali a to přineslo ovoce. Dorostenky se dostaly do vedení a to ve výši 4:1. Hra ale byla stále pod tlakem a drama nekončilo. Když se hra dostala do druhé půlky třetí třetiny tak jsme obdržely 2 rychle góly, díky kterým se tlak ještě zvětšil. Naštěstí holky neudělaly žádné chyby a nedovolily vyrovnávací gól. Utkání skončilo 4:3 a děvčata získala důležité 3 body.

Ve druhém zápase se dorostenky střetly s K1 Florbal Židenice. Tenhle zápas byl více vyhrocený než předchozí, alespoň pro naše děvčata. Jelikož hned v první třetině obdržela dva góly a nedařilo se jim vyrovnat ani snížit stav. Proto ve třetí třetině se musela změnit sestava, ale i přesto se děvčatům nepodařilo vstřelit gól. V polovině třetí třetiny se zranila jedna hráčka a nemohla pokračovat dál v zápase. Tato “událost” děvčata nabudila a po malé chvíli zvládly vystřelit dva rychlé góly, které nás dostaly zpět do hry. Dorostenky pokračovaly v tlaku a daly další dva góly a tento náskok už si nenechaly vzít. Zápas skončil ve stavu 4:2.

Děkujeme děvčatům za skvělý výkon a bojovnost. Ze Znojma si odváží zasloužených a vybojovaných 6 bodů , díky čemuž si upevnily své druhé místo v tabulce, bod za vedoucím Znojmem, které má ale od dva zápasy víc. Tedy pokud dorostenky na posledním turnaji letošního roku, který se bude konat 16.12.2017 v Brně, vyhrají jeden ze dvou zápasů, vybojují si skvělý vánoční dárek, čímž bude průběžní první místo v tabulce.