V neděli v Hodonínské hale nás čekal přímý souboj o osmou příčku tabulky Národní ligy. Tentokrát nás ale čekal jiný soupeř než poslední dvě utkání. Rožnov hrál ještě minulý rok první ligu a hlavně zkušenosti Pavla Barabáše nám dělali velké starosti.

Oproti minulým zápasům si iniciativu na míčku a tvoření vzal na své hole Rožnov, což pro nás určitá „úleva“ po zápasech s Bystřicí a Havl Brodem. Sršni z Rožnova, přijeli s taktikou hodně vytažené obrany a napadání na úrovni našeho brankoviště. Aklimatizace nám chvilku dělala problémy, hodně zbytečně vyhozených nebo ztracených míčků. Tentokrát se trenér Volek rozhodl nasadit do brankoviště Jirku Pišeho a tomu se celý zápas povedl na výbornou. Za svojí úvodní aktivitu byl Rožnov odměněný první brankou Hegar 0:1. Už po minutě našel odpověď Jedlička 1:1. Pak nás Rožnov pustil do přesilovky a ta nám letos jde Líznar 2:1. Ještě do první sirény se nám povedl jeden zásah Líznar 3:1.

Tempo zápasu bylo opravdu na dobré úrovni, Rožnov byl výborně fyzicky připravený a silný na míčku. Jenže ho trápila koncovka a domácí brankář Píše. Hosté se naposledy výsledkově přiblížil k Aligátorům v 22minutě, kdy na rozdíl 3:2 snížil Žitník. Aligátorům se hned po dvou minutách podařilo zase odskočit na rozdíl dvou branek, prsty v tom měla zase ta zkušenější formace, Líznar kompletuje hattrick 4:2! Ani nejproduktivnější hráč Aligátorů nevyšel v téhle třetině na prázdno Gregr 5:2 zase v naší přesilovce. Další ránu dostal Rožnov 20 sekund do konce druhé třetiny, kdy si našel poskakující míček na brankovišti Král 6:2.

Úvod do třetí třetiny a 3 gól hostů Kristek 6:3, tenkrát už po 38 vteřinách. Odpověď našel až Gremmel kdy si „pohrál“ s brankářem 7:3. Další brejk a další gól v síti hostů Jedlička 8:3. Hosté se od 10minuty třetí třetiny pustili do power play, ale ta jim vůbec nešla. Gregr a Líznar upravil výsledek na 10:3. KONEC utkání.

Výsledek je dobrý, možná nejlépe odehrané utkání v sezóně ale pořád je to jen schůdek pro náš cíl a to je play off. Máme za sebou první polovinu sezony, škoda prohry s Horní Suchou, doma, mohlo se dýchat lépe. Teď nás čeká Žďár, další soupeř, s kterým se o play off pereme. Nic jednoduchého ale jsme doma v Hodoníně. Chceme, potvrdil naší předvánoční formu! Dojdi nám pomoci v 18 hodin hala Tesla Hodonín!