V neděli 26. listopadu odehráli starších žáci další turnaj v Jihomoravském přeboru starších žáků. Tento turnaj se odehrál v Dolních Bojanovicích, kde nás čekaly týmy prvního Adamova a domácích Dolních Bojanovic. Po delší době s týmem cestoval trenér týmu Tomáš Kalus. Na druhý zápas dorazil i trenér Jan Stavělík z Bučovic, který svými zkušenostmi přispěl k vítězství ve druhém zápase. K zápasu přicestovalo 12 hráčů do pole a brankář, takže trenér řešil, zda postaví sestavu na 3 obráncích a 3 útočných trojicích nebo 2 obranných párech a 8 útočnících.

Konečně se nám povedl začátek utkání. Všechny 3 lajny se ve svém prvním střídaní dostali do minimálně jedné brankové příležitosti, ale využil ji pouze v čase 1:51 kapitán Luboš Dostál. Po necelé minutě již soupeř vyrovnal. Následně do 5. minuty jsme měli několik šancí, ale bez změny skóre. Potom se naše hra naprosto sesypala, díky čemuž jsme po první třetině prohrávali 4:1.

O přestávce proběhlo několik změn v sestavě, které ale na začátku 2. třetiny nezabránily navýšení soupeřova vedení na 5:1. Pak se ale něco zlomilo v hlavách našich hráčů a na hřišti naprosto dominovali. Hromada šancí, ale stav na konci třetiny po druhé brance Dostála a první Novotného byl stále 3:5 z našeho pohledu.

Na začátku 3. třetiny se konečně prosadila i první lajna, která brankami Nováka a Zbytka vyrovnali stav na 5:5. Hned v následném střídání završil svůj hattrick kapitán Dostál a poslal nás do vedení 6:5, když jsme ještě 15 minut před tím, prohrávali 5:1.  Vedení netrvalo dlouho, když soupeř ze své první střely snad po 10 minutách fantasticky ze vzduchu vyrovnal. Na konci zápasu byly šance na obou stranách, ale výsledek 6:6 se již nezměnil.

FbC Aligators Klobouky Bučovice – Sokol Brno I – FBC Sokol Adamov 6:6
branky:
2. Luboš Dostál, 16. Luboš Dostál, 20. Dominik Novotný, 25. Martin Novák, 31. Tomáš Zbytek, 32. Luboš Dostál – 3. Aleš Holub, 6. Matyáš Polzer, 8. Adam Prudík, 12. Aleš Holub, 15. Tadeáš Brhel, 32. Tadeáš Brhel; rozhodčí: Lukáš Večeřa – Jan Pres; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 25; po třetinách: 1:4, 2:1, 3:1;

Proti týmu, který hraje opravdu v domácí hale, je zápas vždy těžký bez ohledu na tabulku. Tento fakt se potvrdil i v tomto zápase. Prvních 5 minut utkání vypadalo, že se oba týmy domluvily, že hýbat se bude vždy jen hráč s míčkem a jeho nejbližší protihráč a ostatní budou jen pozorovatelé. Všichni stáli a nic se nedělo. Následně ale soupeř nabral obrovské tempo, kterému našeho družstvo nestíhalo. V čase 8:16 jsme již prohrávali 2:0 a jen díky obrovskému štěstí, gólů v naší síti nepřibývalo. Těsně před koncem Tomáš Zbytek alespoň snížil stav na 2:1.

Na začátku 2. třetiny byl soupeř vyloučen za hru bez hokejky. Začátek vůbec nevypadal jako přesilovka, ale nakonec Zbytek svou druhou brankou, podle soupeře neregulérní, protože fauloval jejich brankáře, vyrovnal na 2:2. Před koncem třetiny jsme opět prohrávali 3:2, čímž i třetina skončila.

Poslední třetina již byla viditelně u některých „na krev“. Hned v úvodu Zbytek dovršil zaslouženě hattrick. Po dalších 20 vteřinách se prosadil Dostál a poslal nás poprvé v zápase do vedení. Když v polovině třetiny nejzkušenější hráč Martin Tošer vstřelil chytře svou první branku dne, tak vedení 5:3 vypadalo hned nadějněji. Soupeř z Dolních Bojanovic ale makal dál. Nic nezdával, hrál tvrdě, ale férově. Na konci zápasu se ještě prosadil Dostál a svůj 4. gól v zápase vstřelil chvíli před koncem Tomáš Zbytek. Konečný stav 7:3 byl pro soupeře jednoznačně nespravedlivý, ale takový je někdy sport.

Orel Dolní Bojanovice – FbC Aligators Klobouky Bučovice 3:7
branky:
8. Patrik Damborský, 9. Jiří Košutek, 22. Štěpán Rebenda – 12. Tomáš Zbytek, 16. Tomáš Zbytek, 27. Tomáš Zbytek, 27. Luboš Dostál, 30. Martin Tošer, 36. Luboš Dostál, 36. Tomáš Zbytek; rozhodčí: Lukáš Večeřa – Jan Pres; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; po třetinách: 2:1, 1:1, 0:5;