K dalšíma dvěma zápasům zajížděli junioři 25.11.2017 na půdu do Vsetína. Ve sportovní hale vedle slavného zimního stadionu je čekaly týmy Počenic a domácího Vsetína.

Do prvního zápasu jsme vstupovali v roli jasného favorita. V první třetině jsme tyto předpoklady naplňovali především předvedou hrou. Vedení 2:0 nebylo sice příliš vysoké, ale soupeř se dostával na naši polovinu jen velmi výjimečně. Ve druhé třetině jsme svoji převahu dokázali přetavit v branky a vypracovat si tak více než luxusní náskok 10:0 po druhé periodě. Třetí třetina se tak hrála pouze z povinnosti. Hlavním úkolem bylo nedostat branku a pomoci Adamovi Králíkovi konečně k čistému kontu, což se nakonec podařilo. Navrch jsme ještě přidali tři branky a v tréninkovém tempu si připsali tři body.

FbC Aligators – SFK Kozel Počenice 13:0 (2:0, 8:0, 3:0)

B: 2. Frank (Kalus), 10. Daniel, 14. Kopeček (Bílý), 16. Vlastní Počenice, 17. Kůřil, 21. Kalus (Kopeček), 24. Kůřil (Kalus), 24. Bílý (Hejl), 24. Kopeček (Bílý), 24. Kůřil (Frank), 27. Bílý (Kopeček), 31. Bílý (Kopeček), 38. Bílý (Frank)

Druhé utkání bylo zápasem sousedů v tabulce. Hájili jsme třetí místo před Vsetínem, který se v dosavadním průběhu soutěže prezentoval velmi kvalitní hrou. Skóre utkání se poprvé měnilo až v osmé minutě a bohužel to byl náš brankář, který lovil míček z branky. Za necelou minutu bylo ještě hůř, to když jsme zaspali při standardce a nechali osamoceného hráče u naší tyčky – 0:2. Již na tři nula zvyšoval po naší špatné rozehrávce útočník domácích, když se štěstím dotáhl svůj samostatný únik. Nutno říci, že horším týmem jsme rozhodně nebyli, ale naše šance zůstali neproměněny. Ve druhé třetině se na hřišti přiostřilo a utkání se stalo vyhroceným. Svůj podíl viny na to měli také rozhodčí, jejichž některé výroky byly při nejmenším zvláštní. K obratu zavelel důrazným průnikem Tomáš Kalus, který i přes fauly soupeřů dotlačil míček do branky. Naději do třetí třetiny nám dala střela Tomáše Bílého v poslední minutě druhé třetiny. Třetí část začala nervózně se strany domácích, kteří přestali být na míčku jistí a my toho pomalu začali využívat. Nejprve vyrovnal Tomáš Kalus a na začátku deváté minuty nás poslal do vedení Tomáš Bílý, který se trefil prakticky ze stejného místa jako při své první brance. Domácí nás ke konci zápasu zatlačili a vytvořili si velmi nebezpečné gólové situace, ale buď byl na místě skvělý Adam Králík a nebo naše obrana.

FbC Aligators – Florbal Vsetín 4:3 (0:3, 2:0, 2:0)

B: 24. Kalus, 26. Bílý (Kopeček), 31. Kalus (Frank), 35. Bílý (Kopeček)