V sobotu 18.11. vyrazily naše starší žákyně na další turnaj v rámci soutěže mladších žáků do Brna na Lesnou. Tentokrát všechny 4 zápasy proti klukům. Vyzkoušet starší žákyně si poprvé byly i Míša Nečasová a Soňka Přibylová, doufáme že to nebylo naposled:-). Hned v prvním zápase se nám zranila Anička Sigmundová, asi se jí z plné tělocvičny kluků podlomily kolena:-). Naštěstí to je „jen“ podvrtnutý kotník tak se snad brzo vrátí na hřiště, chtěla to zkusit hned ale opravdu to nešlo.

První dva zápasy holky hrály proti Hattricku A (1:5) FK Orel Telnice A (1:8), kluci to neměli jednoduché i když se to tak podle výsledku může zdát, nakonec se ale převaha v rychlosti a technice vždycky projevila. Po dvou prohrách a hře více méně pořád v obraně byly holky skleslé, ale my starší víme že nebyl všem dnům konec:-), (teda my starší a Peťa Ondráčková:-). Další soupeři už nebyli z čela tabulky a bylo to i vidět. Gullivery B jsme zničili :-))) 5:4, když drama bylo až v závěru, během zápasu holky pořád o dva góly vedly. Ke konci jsme to stáhli vzadu 3 obránce, Julča G si s přehledem odehrála svoje, je vidět že z dorostenek je na takové tempo zvyklá. Vedle ní se dařilo i Verče D a Jolče H. V zápase zazářila i do té doby trochu spící Barča M s bilancí 4+1. V poslední zápase a skoro v euforii holky nastoupily proti Hornets ale po prvním poločase to bylo 0:4 a už jsme byli zase na dně, hlavně starší část sestavy. Po důrazné domluvě o přestávce (i když co to je důrazná domluva v holčičím družstvu…………, to ani nejde, vždyť by mě zabily pohledem kdybych zvýšil hlas…) jsme si řekli že to zkusíme jako kdyby to bylo 0:0 a zafungovalo to, už během tří minut to bylo 3:4. Pak jsme tlačili ale ne a ne se trefit. Vyrovnala asi 2 minuty před koncem nejzkušenější Anička M. Pak nechybělo moc (spíš chybělo strašně málo) a holky mohly zase vyhrát, ke konci to lítalo těsně vedle. V tomto zápase nás bodově táhla  Verča M, 3+1. Ale asi vzhledem k průběhu to byla zasloužená remíza. Kluci si to nemysleli a těžce to nesli, ale dobře jim tak:-).

Až na to zranění Aničky to bylo fajn, hlavně že si holky dokázaly že to jde ale že se musí jinak otáček než proti holkám. A o to tady jde hlavně. Je vidět že  v obraně to jde, proti Aligátorkám to opravdu kluci nemají jednoduché. Brání všech 5 už od soupeřovy poloviny a to je hodně nepříjemné. Souhra dopředu trochu vázne, tlačíme to hodně na sílu a individuálně, snad nám tato soutěž a orelská liga pomůže k tomu aby tyto holky hrály co nejvíc pohromadě a sehrály se spolu. Jen aby to bylo komplet, v bráně byla Evička K a v obraně ještě Radka H.

10.12. zase na viděnou na Lesné na dalším kole.