O víkendu 18.-19.11.2017 čekaly ženy PRAMOS Šitbořice FbC Aligators dva domácí zápasy. V sobotu v Rousínově proti týmu FTC Vysoké Mýto a v neděli v Pohořelicích proti týmu IBK Hradec Králové. Po třech prohrách v řadě chtěla děvčata doma zabodovat.

Děvčata začala dobře a po 43 vteřinách zápasu vstřelila první branku. Od začátku
si Aligátorky vytvářely spoustu šancí, ale soupeř dobře bránil a dokonce vyrovnal. Po vstřelení branky se v rychlém sledu povedlo Aligátorkám přejít do vedení a Mýtu znovu vyrovnat. Zbytek třetiny ale na hřišti vládly Aligátorky a do jejího konce vstřelily ještě dvě branky. Ujaly se vedení 4:2 a na střely 13:4. V druhé třetině se hra vyrovnala a padaly postupně branky na obě strany 4:3, 5:3, 5:4, 6:4. Závěr třetiny ale patřil soupeři. Povedlo
se mu po chybách v bránění vyrovnat zápas na 6:6. Hned po 22 sekundách třetí třetiny, ještě než se holky pořádně rozkoukaly na hřišti, vstřelilo Mýto branku a poprvé se ujalo vedení zápasu v poměru 6:7. Hra se vyrovnala a šance byli na obou stranách, ale i tak se povedlo skórovat jen Aligátorkám a v páté minutě vyrovnaly na 7:7. V druhé půlce třetí třetiny už měly mírnou převahu Aligátorky. Po několika šancích se nejprve v jedenácté minutě ujaly vedení a ve 14 zvýšily svůj náskok o dvě branky. V čase 58:49 ještě upravily Aligátorky střelou do prázdné brány skóre na konečný výsledek 10:7.

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – FTC Vysoké Mýto 10:7
naše branky vstřelily
: 00:43 Tereza Baranová (Jana Pražáková), 08:21 Eliška Štěpančíková (Pavla Manová), 13:26 Pavla Manová, 15:06 Pavla Manová (Pavla Buráňová), 28:00 Kateřina Slezáková, 33:34 Pavla Manová, 44:17 Veronika Martincová, 50:38 Eliška Štěpančíková (Petra Ondráčková), 53:43 Klára Jahodová (Kateřina Slezáková), 58:49 Klára Jahodová,
po třetinách: 4:2, 2:4, 4:1;

V neděli v 15:00 čekal naše děvčata obávaný soupeř z Hradce Králové. Hradec naše holky sice v prvním vzájemném zápase porazily, ale soupeř se od počátku sezóny zvedá. Díky tomu se vytáhl až na průběžné druhé místo v tabulce. Hra byla od začátku zápasu velice vyrovnaná. Skóre se měnilo z jedné strany na druhou. V šesté minutě zápasu zaskóroval prvně soupeř. Díky brankám v deváté a jedenácté minutě obrátily skóre na svoji stranu Aligátorky. Pak však začala úřadovat obávaná hráčka z Hradce Králové – Eliška Buchalová, která byla u všech branek soupeře, ať už jako střelkyně, nebo jako asistence. Díky tomu Hradec vyrovnal
a zvýšil svůj náskok na 2:4. Do konce třetiny se Aligátorkám alespoň povedlo snížit na 3:4. V druhé třetině se hra vyrovnala, Aligátorky bojovaly, ale bohužel se jim nedařilo vyrovnat. Na konci druhé třetiny svítilo na tabuli skóre 4:6. Do poslední třetiny vstoupily Aligátorky lépe a díky velké bojovnosti se jim povedlo vyrovnat na 6:6. Bohužel v desáté minutě
se špatným sešlápnutím zranila snaše kapitánka Petra Ondráčková. Měla zrovna míček u sebe a v okamžiku špatného sešlápnutí získal soupeř míček a vstřelil vedoucí branku. Zaskočené Aligátorky byly po tomto zranění jako opařené, díky čemuž soupeř svůj náskok ještě navýšil na stav 6:8. Aligátorky to ale nevzdaly a na konci zápasu neskutečně zabraly
a díky tomu zápas vyrovnaly. Zápas šel tedy do prodloužení. V prodloužení se zápas nerozhodl, a tedy šlo se do pro Aligátoky obávaných nájezdů. Bohužel v nájezdech
se dlouhodobě Aligátorkám nedaří. I když naše brankařka chytila z pěti nájezdů tři, naše děvčata proměnila jen jeden a díky tomu prohrála zápas 8:9pn.

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – IBK Hradec Králové  8:9pn
naše branky vstřelily:
08:45 Pavla Manová, 10:52 Monika Jahodová (Pavla Manová), 19:38 Tereza Ondráčková (Petra Ondráčková), 28:08 Petra Drápalová (Veronika Martincová), 45:51 Marie Halasová, 47:17 Marie Halasová (Tereza Ondráčková), 57:32 Petra Drápalová (Pavla Manová), 59:53 Petra Drápalová (Pavla Buráňová) po třetinách: 3:4, 1:2, 4:2;

Komentář trenéra Jaroslava Hály: „Pomalými krůčky se naše hra zlepšuje a sehráváme se. Zlepšili jsme důraz jak při bránění, tak v útoku. Naše kombinace už mají hlavu a daleko více se dostáváme do šancí a střel. Stále máme ale velké rezervy, například s občasnými, ale velkými hrubkami při bránění, v gólové koncovce a v nájezdech. S víkendovými zápasy jsem spokojen a čtyři body beru jako úspěch. Věřím, že se holkám začne dařit a nové dresy nám přinesou štěstí :-)“

Odkaz na online zápis sobotního zápasu: ONLINE

Odkaz na online zápis nedělního zápasu: ONLINE