Jestli jsme chtěli ještě hrát o play off museli jsme zvládnout domácí zápas proti Havlíčkovu Brodu. Hosté minulý zápas padli doma s Náchodem, my jsme naopak dovezli body z Bystřice. Dragoni se trápí stejně jako my, takže body potřebovali stejně.

Zápas začal a prakticky i skončil ve velice vlažném tempu, na které jsme prostě neuměil reagovat, i když nás trenéři prakticky celý zápas nabádali k lepšímu pohybu po hřišti. Ve vlažném tempu jsme dokráčeli k vedení 2:0 po první třetině. Kdy se prosadil zkušený Dufek, klasickým blafákem do bekhendu a znovu nalezený střelec Líznar. Jenže, právě v tom vlažném tempu si hosté dokázali vytvořit výborné střelecké příležitosti, které musel chytit Rychlý. Jak se ukázalo, první třetina byla jen varování.

Druhá třetina začala, tak jak skončila, pozorně bránící hosté a jejich smrtící brejky. Nutno podotknout, že jsme jim pomáhali chybami v rozehrávce. Po jedné takové situaci si skvělou individuální akcí poradil, celý zapas výborně hrající, Pešek 2:1. Další naše chyba a trestné střílení pro hosty, které si vzal Pešek a proměnil 2:2. Do hry nás vrátila až přesilová hra, kterou využil Gregr. Hosté zase dostali dárek v podobě vyrovnání, další chyba a Zelenka 3:3. Znovu nás do vedení dostal Líznar, který se otočil od mantinelu a trefil se přesně 4:3. Tím skončila druhá třetina.

Třetí třetina, už byla vyústěním našeho špatného a dost unaveného pohybu. Dragoni byli čím dál více nebezpečnější a při odloženém vyloučení se prosadil Liška 4:4. V tu chvilku byla naše psychika a sebevědomí nabrané v Bystřici pryč. Nevrátila nás do vedení ani přesilovka 5 na 3. Bohužel tlak nás zatlačil do kouta a dělali se nejen chyby ale i fauly. Trest 2+10 a gól na 4:5 od Peška, 4 minuty před koncem utkání nám taky moc nepřidal. Jenže zkušeností hráčů máme dost a věděli jsme, že je ještě dost času s tím něco dělat. Dvě a půl minuty před koncem se to povedlo vyrovnání Líznar kompletuje hattrick 4:4. Jenže hosté si pro nás ještě připravila další masáž aligátorského srdíčka, Sláma zasunul míček za Rychlého záda 4:5. Play off bylo v ten moment opravdu hrozně daleko. Zbývali dvě minuty do konce. Získat míček, odvolat brankáře a připravit si střelu, jednoduché. Tentokrát nám to vyšlo do puntíku, Volek načasoval nahrávku na Jedličku a v čase 59:12 bylo zase vyrovnáno 6:6. Věděli jsme, že potřebujeme body a chtěli jsme se pokusit ještě o jeden útok. Líznar doběhl odražený míček za bránou a vrátil ho „mezi kruhy“ nikým nehlídanému Gregrovi, ten trefil 7:6, 59:40. Tentokrát museli do power play hosté, naštěstí pro nás jim to nevyšlo a do prázdné brány definitivně nechává body „doma“ Líznar. 8:6.

Podařilo se nám vyhrát dva zápasy po sobě, navíc oba soupeři nás nutili tvořit hru a tím i dělat chyby v rozehrávce. Pozitivní je to, že jsme oba zápasy bodově zvládli. Jenže chyb bylo dost, musíme si je rozebrat na videu a dobře se připravit na odměnu, která nám v podobě přímého souboje o příčky co zajištují play off nabízí. Soupeř nebude, žádná velká neznámá, Rožnov, který minulý rok hrál první ligu. Zápas odehrajeme v neděli v 18 hodin – Hodonín, kde máme divákům co vracet, za ostudnou prohru 1:7 s Gulls.

FbC Aligators Klobouky – TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons 8:6
branky:
3. Ladislav Dufek, 16. Tomáš Líznar, 31. Lukáš Gregr, 35. Tomáš Líznar, 58. Tomáš Líznar, 60. Patrik Jedlička, 60. Lukáš Gregr, 60. Tomáš Líznar – 21. Tomáš Pešek, 29. Tomáš Pešek, 32. Lukáš Zelenka, 45. Petr Liška, 56. Tomáš Pešek, 58. Jan Sláma; rozhodčí: Martin Hudeček – Pavel Rochovanský; vyloučení: 2 + Ondřej Bábíček 10:4; využití: 1:1; diváků: 37; zásahy brankářů: Patrik Rychlý 21 – Lukáš Zemánek 22; po třetinách: 2:0, 2:3, 4:3;

Odkaz na online zápis sobotního zápasu: ONLINE

PŘIJĎTE SE PODÍVAT NA NÁŠ DALŠÍ ZÁPAS, A TO 26.11.2017 OD 18:00 V SH TEZA HODONÍN. Nአtým mužů FBC ALIGATORS KLOBOUKY střetne s  1. FBK ROŽNOV p/R.