Jeden bod za remízu s Bulldogs Brno B brali v sobotu dorostenci ve Valticích. Letos tak stále čekají na tříbodový zápis do tabulky.

V prvním zápase proti Troopers Moravany to byl marný boj o dobývání soupeřové branky. Drželi jsme se na míčku, ale naše finální fáze postrádala myšlenku a moment překvapení. Na vedoucí gól Moravan jsme ještě dokázali odpovědět zásluhou Jirky Šubíka, to však bylo z naší strany vše. Soupeř jednoduchou, ale účinnou hrou trestal naše drobné chyby. Výsledek 1:5 zcela neodpovídá obrázku, který byl viděn v hale, ale na to se historie neptá a my musíme na finální zapracovat, abychom i takové zápasy uměli zvládnout.

FbC Aligators – FK Troopers Moravany 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

B: 13. Šubík (Dostál)

Druhé utkání proti Bulldogs Brno B bylo z naší strany jiné. I když jsme hráli jen na tři obránce a celkově 9 hráčů, velkou bojovností a chutí do hry jsme byli nepříjemným soupeřem a po zásluze jsme si z utkání odnesli bod za remízu. Hned po 19. vteřinách nás dostal do vedení Tomáš Kalus a i když soupeř dokázal srovnat, tak jsme se opět jako v prvním utkání drželi velmi dobře na míčku a dokázali si vytvářet šance. Vždy to byl soupeř, který musel dotahovat skóre a naneštěstí pro nás ne mu to vždy podařilo. V utkání jsme zvládli ubránit dokonce dvojnásobnou přesilovku soupeře, která trvala 42 vteřin. Bohužel i v tomto zápase nám chyběl na útočné polovině moment překvapení a lepší finální přihrávka.

FbC Aligators – Bulldogs Brno B 3:3 (1:1, 0:0, 2:2)

B: 1. Kalus, 17. Kalus, 34. Šubík

Komentář trenéra Martina Slabého:

V obou zápasech nám chyběla kvalita na útočné polovině. V prvním zápase jsme dobře kombinovali kolem poloviny hřiště, ale větší počet nebezpečných střel jsme si nevypracovali. Druhý zápas kluci odmakali perfektně a i když byl soupeř v některých věcech lepší, tak bod jsme si myslím zasloužili. Musíme však vypilovat útočnou fázi, která nás sráží dolů. Příjemně mě překvapili starší žáci, kteří se zlepšili hlavně po technické stránce.