Do Bystřice se necestovalo dobře, protože dlouhodobě se nám tam nedaří. Navíc po smolné prohře v prodloužení jsme tam jeli jako poslední tým Národní ligy.

Co víc, jelikož se do svých ligových kolotočů zapojili i týmy juniorů, Béčka a céčka mužů, při naší ačkové marodce, do které se těsně před odjezdem přidal ještě ve formě hrající Jedlička, musel trenér Volek nejen zase do hry, a měl k dispozici jen dvě formace, které musel ještě doplnit o juniora Franka po dvou zápasech v nohách.

Moc hůř už to nešlo. Po 30 sekundách 1:0 pro domácí. Naštěstí nám tenhle zápas zafungovala souhra Líznar  (8+2) –  Gregr (6+4) – Gremmel (3+6). Kteří odpověděli 1:1. Ale po další půl minutě 2:1 pro domácí. Jenže to bylo asi tak všechno, co domácí předvedli. Vůbec v celém zápase. Samozřejmě domácí Bystřici citelně chybí jejich elitní střelec Prášil. Pro ně hůř, že dnes se naší elitní lajně střelecky hodně dařilo – konečně. První třetina končí 2:5 pro Aligators.

Zbytek zápasu už není moc co komentovat – druhá třetina 5:14 a třetí 6:20, ne to nejsou střely na branku. Možná stojí na zamyšlenou, několik hrubých chyb, po kterých domácí šli do brejků a ty proměnili. Škoda šesti branek v Rychlého brance, který po vlažném začátku se na konci trošičku zahřál a předvedl několik úspěšných zákroků proti domácímu Chocholáčovi.

Náš tým si trošku napravil sebevědomí, nic méně tento zápas se nesmí přeceňovat, nám tam padlo opravdu všechno, což nás dostalo do pohody, Bystřice vypadala více jak odevzdaně.

Konec zápasu 6:20 je vážně dost výjimečný. Nic méně bude to úplně bezvýznamné, když nepotvrdíme body proti týmu Havlíčkova Brodu, který je v tabulce na tom stejně. My jsme jen neztratili naději na play off, tabulka se vyrovnává, ale čeká nás ještě velká fuška, aby se tahle sezona ještě zachránila.

Přijďte nás podpořit v sobotu do Rousínova v 20 hod! Tahej s námi!