Letos již podruhé odcestovaly v neděli 12.11.2017 juniorky FbC Aligators Pozořice do dalekého Krnova. Letos se poprvé střetly s juniorkami Florbal Vsetín a podruhé s juniorkami itelligence Bulldogs Brno. Bohužel opět se díky zraněním a omluvenkám sešlo jen 8 hráček a jedna brankařka. Holky čekaly náročné zápasy.

První zápas proti Vsetínu začal pro naše děvčata dobře, dokonce první třetinu vyhrála 1:0. V druhé třetině soupeř na holky zatlačil a hned na začátku třetiny vyrovnal. Holky ale bojovaly, a dokonce se znovu ujaly vedení, které však brzy ztratily, a tak po druhé třetině byl stav 2:2. O přestávce mezi druhou a třetí třetinou nám zkolabovala kapitánka Tereza Krupicová a holky dohrávaly zápas v sedmi, proti třinácti hráčkám Vsetína. I když Aligátorky bojovaly ze všech sil, soupeř je doslova uštval. V tak malém počtu nedokázaly dobře hrajícímu soupeři zabránit vstřelení čtyř branek v poslední třetině a zápas skončil 2:6 pro Vsetín

Druhý zápas proti Bulldogs začal podobně, i když první branku vstřelil soupeř naše děvčata vyrovnala, a dokonce se i ujala vedení 2:1. Soupeř ale našich 7 hráček brzo uběhal a zápas otočil do konce první třetiny na svoji stranu na skóre 3:2. Naše děvčata se sice zvedla a dokázala ještě vyrovnat na 3:3, dál už se jim ale nedařilo. Postupně jim docházely síly, i když bojovaly do posledních minut opravdu ze všech sil, nestačily fyzicky na soupeře a zápas skončil prohrou Aligátorek 5:8.

FbC Aligators Pozořice vs. Florbal Vsetín 2:6

branky (asistence): 14:53 Kateřina Slezáková (Monika Jahodová), 22:23 Klára Jahodová (Monika Jahodová),
Po třetinách: 1:0, 1:2, 0:4

FbC Aligators Pozořice vs. itelligence Bulldogs Brno 5:8

branky (asistence): 00:54 Monika Jahodová, 12:19 Kateřina Slezáková (Monika Jahodová), 16:35 Kateřina Slezáková, 35:50 Svatava Čermáková, 37:28 Kateřina Slezáková (Monika Jahodová)  Po třetinách: 2:3, 1:4, 2:1

Slova trenéra Jaroslava Hály: „Tento turnaj byl pro nás doslova utrpením. I když holky bojovaly a neuvěřitelně se snažily, v tomto počtu nemohly soupeřům stačit. Ale neberu to jako něco strašného, prostě jeden nepovedený turnaj. Vždyť děvčata mají za sebou deset zápasů a z nich jen tři prohrály. Jen musím vyřešit problém s malým počtem hráček, aby se to příště neopakovalo. Pár variant už mám a věřím, že příště se nám bude dařit lépe. Mám skvělý tým a věřím mu :-)“