Další ročník Orelské florbalové ligy mladších žáků zahájen tuto neděli v Dambořicích. Stejně jako loni, i letos jsme se rozhodly odehrát tuto chlapeckou soutěž s dívčím týmem.  Obavy, kolik se dá holek proti klukům dohromady nakonec, byly zbytečné a sešlo se nás 10+gólmanka. Po loňském vydařeném ročníku, kdy holky vyhrály suverénně svoji divizi, máme co obhajovat.

Úplně na začátku holky mezi sebou dostaly za úkol zvolit kapitánku. Stará garda mladších žákyň se nedokázala mezi sebou dohodnout (A+V+B+V+J) a tak to vyřešily jinak, máme novou kapitánku, určitě nejmladší ze všech družstev, Natálku Zouharovou!!! Tím pádem je to na zápisech jediný podpis, který je čitelný, je vidět že Natka chodí ještě na první stupeň:-).

Čekaly nás 2 zápasy, proti Křenovicím a Sokolu Strážnice. Není nad to začít výhrou, Křenovice jsme porazili 12:1, výborná nálada, srandičky, všechno tak jak má být. Potom následovaly 2,5 hodiny volna, které jsme strávili přípravou na další zápas: karty, stolní hry, pozorování kluků z ostatních družstev, prostě přesně tak jak by to v dobré partě mělo být:-). Proti Strážnici jsme ale všichni věděli, že to nebude žádná sranda. Sice jsem se před zápasem pokoušel jako tamní rodák přesvědčit jejich trenéra i rodiče jak by se měli chovat jejich svěřenci na hřišti proti holkám a ještě k tomu domácím, ale nebylo to nic platné. Vletěli na nás v šesti lidech a po deseti minutách to bylo 2:0 pro ně. Hodně skleslá nálada na střídačce se po snížení na 1:2 zlepšila a zhruba deset minut před koncem se nám podařilo obrátit skóre na 3:2. Podle informací z hlediště v tu dobu naopak rodiče ze Strážnice nabízeli nějaké drobné za domluvení remízy. V tu dobu to byl opravdu parádní dramatický florbal, kdy stačilo málo a padly tam od holek i další góly. Nakonec jsme ale neodolali dělu s číslem 10, které nám dalo 5 gólů. Takže Matěji, jestli to čteš, příště si na tebe holky dají bacha a ani si neškrtneš, snad:-) !!!! Po zápase bylo smutno, 3:7 vypadá hodně, ale bojovnost byla velká a ten rozdíl vznikl až v poslední 3 minutách.

Po prvním kole nám patří třetí místo v tabulce, určitě se neztratíme ani letos a holky daly jasně najevo, že si kluci nemůžou být jistí a že si na ně musí dát pozor. Pochvala patří všem, opravdu, chtěl bych ale zmínit Denisku Konečnou, které chytala možná poprvé proti takovému soupeři a bez snižovačů a mockrát se ozval potlesk, protože jí to šlo opravdu parádně.

HOLKY SUPER!!!!                                                                  trenér Radim Machálek

Výsledky:

FbC Aligators vs Orel Křenovice  12:1

FbC Aligators vs TJ Sokol Strážnice 3:7

Sestava:

14 Radka Humpolíková, 21 Natálie Zouharová, 19 Soňa Přibylová, 13 Viktorka Hrazdírová, 9 Anna Sigmundová, 16 Karolína Lužová, 11 Joanna Humpolíková, 5 Veronika Machálková, 7 Veronika Danielová, 3 Barbora Machálková a brankařka Denisa Konečná