O víkendu 4.-5.11.2017 odehrály naše ženy PRAMOS Šitbořice FbC Aligators další dvě domácí utkání 1. ligy žen. V sobotu je čekal tým z východu Čech FBC Dobruška a v neděli nováček soutěže ze Zlínska Florbal Vsetín. Bohužel oba zápasy naše děvčata prohrála.
Pro fanouška by byl klasický článek nezajímavý. Proto místo toho přinášíme názory tři kapitánech týmu.

Nejprve Petra Ondráčková, hlavní kapitánka týmu, která se účastnila jen sobotního zápasu:Sobotní zápas nebyl podle našich představ, byla vidět nesehranost týmu a každá naše chyba byla potrestaná. I když jsme soupeře dostaly pod tlak nedokázaly jsme pak trefit bránu.“

Dále druhá kapitánka Petra Drápalová, nejzkušenější hráčka týmu: „S Dobruškou jsme začaly dobře a vytvořily si několik slibných šancí, bohužel nás ale, jak je to poslední dobou obvyklé, zradila koncovka. Postupem času se nám na hokejky nalepila nejistota, většina našich útoků končila za brankou, zatímco jednoduše hrající soupeřky s využíváním svých šancí problémy neměly.“

„Začátek zápasu se Vsetínem nám nevyšel, po prvních 10 minutách jsme prohrávaly 0:3, i když postupem času se hra vyrovnala, narážely jsme v útoku na výborně chytající gólmanku hostů, zatímco soupeřky naše chyby nemilosrdně trestaly.“

A v neposlední řadě třetí kapitánka týmu, velká „srdcařka“ a „hecařka“ týmu Tereza Baranová: Oba zápasy byly psychicky náročné, nedařilo se nám trefit gól i přes mnoho šancí. Potýkáme se s problémy při přechodu do útočného pásma, lehce ztrácíme míčky a nedaří
se nám proměňovat přesilovky a 100% šance. Do příštích zápasů musíme jít s hlavou nahoře
a zastavit vlnu neúspěšných zápasů
.“

Komentář trenéra Jaroslava Hály: „I přes tři prohry v řadě si myslím, že se naše hra zlepšuje, ale bohužel ne tak, jak bychom si představovali. Tyto dva zápasy bych více nekomentoval,
to už udělaly kapitánky. Na mně trenérovi je teď s tím něco udělat nebo najít jiného trenéra, který to dokáže. Tento nově složený tým, seskládaný z různorodých hráček, a to jak herně, věkově, tak i povahově, si sice pomalu, ale jistě sedá a vytváří se z nich dobrá parta.
Věřím, že si časem sedne i herně a bude předvádět skvělou hru, na kterou jsme od Aligátorek zvyklí!“ 🙂

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – FBC Dobruška 3:6

Naše branky vstřelily: 07:43 Monika Jahodová (Klára Jahodová), 20:50 Adéla Vávrová (vlastní branka), 53:03 Martina Horáková (Klára Jahodová) Po třetinách: 1:0, 1:2, 1:4

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators –  Florbal Vsetín 6:11
Naše branky vstřelily:
15:05 Petra Drápalová (Eliška Štěpančíková), 17:58 Pavla Manová (Petra Drápalová), 29:57 Pavla Manová (Petra Drápalová), 42:24 Petra Drápalová (Veronika Martincová), 45:23 Tereza Baranová (Jindra Žáčková), 53:09 Monika Jahodová Po třetinách: 2:4, 1:4, 3:3