Tentokrát v azylu – hala Želva v Dubnaněch, jsme přivítali hosty z Horní Suché. Souboj o poslední místo tabulky, karty byli rozdané jasně, kdo prohraje, jde na poslední místo tabulky. Rozpoložení týmu bylo před zápasem dané, my jsem se vzpamatovávali z velmi špatného výkonu s Gulls. Naopak hosté si v minulém kole vyšlápli na lídra soutěže z Náchodu. První třetina předzápasové očekávání naplňovala, Horní Suchá byla lepší po fyzické stránce, náš výkon byl hodně ospalí, klasika – všude pozdě. V bráně tentokrát Patrik Rychlý a jeho zásluhou byla třetina jen 0:2 pro hosty, kdy se trefil Večera a Hrankay. I přes emotivní věty v kabině, po dvaceti vteřinách druhé třetiny 0:3, kdy střelec hostů Matěj Černý vymetl levou šibenici. Pak se hosté uklidnili a to byl impulz pro naše, zejména první dvě formace, vzít zápas do svých rukou. Jedlička si přivlastnil míček na soupeřově polovině a nachystal Jakubcovi gól na 1:3. Zápase se začal vyrovnávat a my se začali nadechovat k dalšímu velkému obratu. Třetí třetina a během 7 minut byl obrat skóre na světě. Dvakrát režíroval Gregr nahrávky na Gremmela a Líznara 3:3 a potom Dominik Král ustál několik soubojů za bránou a nachystal před brankou volnému Jedličkovi 4:3. Paráda! Tento stav vydržel až do 59:45, kdy se hostům vyplatila power play, my doplatili na svojí nezkušenost a místo dohrání zápasu v náš prospěch přišel trest. Od mantinelu se krásně trefil Žwak a bylo vyrovnáno 4:4. Prodloužení 3 na 3, by mělo vyhovovat minimálně trojici Líznar, Gremmel a Gregr, bohužel momentální rozpoložení nám tomu nepřispívá. Líznar se řítil sám na branku hostů, nedal, pak přišel prohraný souboj 1 na 1, po kterém se hosté dostali do situace 2 na 1 a Hrankay neváhal a prostřelil Rychlého 4:5. Pro nás hodně bolestivá prohra, i když se týmu nedaří, dostali jsme se zpět do zápasu a dlouho drželi vedení, to nám hosté vzali těsně před koncem. Horní Suchá celý zápas působila odpočatějším dojmem. Na nás je velká deka, navíc o víkendu jedeme do Bystřice, kde se nám historicky nedaří. Držte nám palce.

FbC Aligators Klobouky vs. FbK Horní Suchá 4:5p

branky (asistence): 25:21 Denis Jakubec (Patrik Jedlička), 43:36 Jakub Gremmel (Lukáš Gregr), 46:30 Tomáš Líznar (Lukáš Gregr), 47:02 Patrik Jedlička (Dominik Král)

Po třetinách: 0:2, 1:1, 3:1, 0:1p