Na státní svátek 28.10.2017 se vypravily juniorky FbC Aligators Pozořice do 180 km vzdálené Čeladné. Na svůj již čtvrtý turnaj letošní sezóny. Tentokrát je čekal náš velký rival z ligy juniorek i dorostenek loňské sezóny itelligence Bulldogs Brno. Letos již podruhé tým FbC KOVO KM Frýdek-Místek. Bohužel díky zraněním se tentokrát sešlo jen 8 hráček
a jedna brankařka. Holky čekaly náročné zápasy.

První zápas proti Bulldogs byl velice náročný. Našich děvčat bylo 8 do pole a soupeř jich měl 13. Bylo těžké zvolit správnou taktiku, protože zalézt za půlku a hrát jen na rychlé protiútoky by hrálo spíše pro soupeře a holky by to ani nebavilo. Ale na nějaké agresivní napadání to taky nebylo. Holky hrály něco mezi, díky čemuž dokázaly hrát i v malém počtu vyrovnanou partii. Hra se přesouvala nahoru a dolů a skóre se měnilo jednou pro Aligators
a jednou pro Bulldogs. Když zastupující kapitánka Kateřina Slezáková, v současné době nejlepší střelkyně soutěže, vstřelila vyrovnávající branku na 4:4 zdálo se, že zápas skončí remízou. Za minutu na to brankařka Bulldogs chytila balónek do ruky po pěkné šanci Aligátorek. Její spoluhráčky se snažily využít této situace na střídání. Díky tomu neměla gólmanka komu nahrát a jelikož nemůže míček dlouho držet, zazmatkovala a při snaze hodit míček za bránu si jej hodila do branky. Bohužel i nás by raději těšilo vstřelení brány našimi hráčkami, ale hra je hra a gól platil. Soupeři se již nepovedlo vyrovnat a zápas skončil výhrou Aligátorek.

Druhý zápas proti Frýdku-Místku byl úplně jiný. Dokonce jiný i než ten posední v Přerově, kde Aligátorky sice jasně vyhrály 9:0, ale docela se na góly nadřely a zápas rozhodly až v třetí třetině. Tentokrát i v tomto malém počtu od začátku vytvořily na soupeřky velký tlak a již po první třetině vedly 5:0. Pak zvolnily a zápas dohrály v pohodovém tempu s jasnou výhrou 11:1.

FbC Aligators Pozořice vs. itelligence Bulldogs Brno 5:4

branky (asistence): 12:58 Monika Jahodová (Karolína Kohoutková), 13:57 Klára Jahodová (Monika Devetterová), 20:08 Monika Jahodová (Kateřina Slezáková), 41:16 Kateřina Slezáková (Anna Formanová), 42:12 Veronika Šplíchalová (vlastní branka) Po třetinách: 2:1, 1:1, 2:2

FbC Aligators Pozořice vs. FbC KOVO KM Frýdek-Místek 11:1

branky (asistence): 01:54 Kateřina Slezáková (Klára Jahodová), 06:17 Klára Jahodová (Veronika Muselíková), 07:30 Kateřina Slezáková (Svatava Čermáková), 09:22 Svatava Čermáková, 12:28 Monika Devetterová (Anna Formanová), 16:08 Klára Jahodová (Kateřina Slezáková), 29:37 Monika Jahodová (Klára Jahodová), 30:21 Monika Jahodová, 33:22 Kateřina Slezáková (Monika Jahodová), 36:06 Monika Jahodová (Kateřina Slezáková),
39:56 Kateřina Slezáková (Monika Jahodová)
Po třetinách: 5:0, 2:1, 4:0

Slova trenéra Jaroslava Hály: „Holky předváděly oba zápasy skvělou hru, třeba že jich bylo jen 8 do pole. V zápase proti Bulldogs nám skvěle zachytala brankařka a zaslouží si velkou pochvalu. Holky se zápas od zápasu neustále zlepšují a jako trenér jsem nadmíru spokojen. Z 8 zápasů máme 7 výher. Průběžné druhé místo, o skóre před Třincem mluví za vše :-)“